Van Gogh tablosunu 3 boyutlu hale getirdiler (Çocuk Sanat Bienali)

“Dünyayı sevgi ve hoşgörü kurtaracak” düşüncesiyle ilk defa 2015 yılında düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çocuk Sanat Bienali”nde bu yıl “fark” teması işlendi.

DHA 23.05.2017 - 15:08

Van Gogh tablosunu 3 boyutlu hale getirdiler (Çocuk Sanat Bienali)

Kadına şiddet konusunda "farkındalık" yaratmak için tasarlanan "Kalpte Ritim", geri dönüşümden elde edilen maddelerle yapılan "Kanatlı Bisiklet", avucumuzun içerisinde bizi farklı kılan beynimizle iletişim kuran mause aletinin işlevini ele alan "Brain ve Mause" ve dünyada ilk defa yapılan Van Gogh'un odasının 3 boyutlu ziyaret edilebilmesi için tasarlanan proje büyük ilgi topladı.

İstanbul Deniz Müzesi ev sahipliğinde başlayan etkinlikte, öğrencilerin "fark" kelimesine odaklanmalarını ve bu doğrultuda keşfettiklerini sanatla birleştirmelerini hedefleyen Bahçeşehir Koleji, ortak bir dil kullanarak uzun vadede; kültür, sanat tasarımı üreticisi ve takipçisi, duyarlı ve bilinçli bireyler yetiştirmeyi de amaçlıyor. Türkiye genelindeki tüm kampüslerden toplam 50 eserin yer aldığı bienal, farklılıkların çocuk penceresinden yansımalarını ele alıyor.

VAN GOGH TABLOSUNU 3 BOYUTLU HALE GETİRDİLER 

Etkinliğin bir diğer ilgi çeken eseri ise Van Gogh'un Arles'teki Yatak Odası tablosunun 3 boyutlu hale getirilmiş şekli. İlk kez yapılan bu uygulamada öğrenciler tablodaki odayı gerçek hayata taşıdılar ve tabloda yer alan tüm eşyaları aslına uygun bir şekilde boyadılar. Tamamı beşinci sınıfta okuyan 23 öğrencinin 1 aylık çalışması sonucunda tamamlanan eser bienalin ardından Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsünde sergilenmeye devam edecek.

Bienal ise 25 Mayıs Perşembe akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Sayfa Yükleniyor...