Woody Allen'a tecavüz esprisi

Cannes Film Festivali'nde, daha önce hakkında cinsel taciz suçlamaları bulunan yönetmen Woody Allen'a tecavüz ile ilgili espri yapıldı.

Anadolu Ajansı 12.05.2016 - 06:24 | Son Güncelleme : 12.05.2016 - 06:26

Woody Allen'a tecavüz esprisi

Bu yıl 69'uncusu düzenlenen Cannes Film Festivali'nin açılışında Woody Allen'in yarışma dışı kategoride yer alan "Cafe Society" filmi gösterildi.

Cannes Festival Sarayı'ndaki gösteriye pek çok ünlü sinema oyuncusu, yapımcı ve yönetmenin yanı sıra davetliler katıldı.

Film Festivali'nde şu ana kadar üçüncü kez bir eseri açılış filmi olarak seçilen Allen'a yapılan espri geceye damgasını vurdu.

Açılış seremonisini sunan Fransız komedyen Laurent Lafitte, Allen'a, hakkında ABD'de açılan tecavüz davaları nedeniyle film yönetmenliği kariyerini Avrupa'da geçirmek zorunda kalan Roman Polanski'ye atıfla, "Avrupa'da birçok film çekiyor olman çok hoş bir şey, ABD'de tecavüzden suçlanıyor olmasan da" dedi.

Lafitte'nin bu esprisi karşısında Allen ve yanında oturanlar bir anda donup kalırken, davetliler arasında gülüşmeler ve kısa süreli şaşkınlık yaşandı.

Ünlü yönetmen Woody Allen'ın evlatlık kızı Dylan Farrow, New York Times gazetesinde yayımlanan açık mektubunda, "1992'de çocukken babamın cinsel
tacizine uğradım" ifadelerini kullanmıştı. Farrow, yedi yaşındayken Allen'ın tavan arasında kendisini taciz ettiğini savunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...