X-Men dizi oluyor

Sevilen çizgi roman uyarlaması X-Men film serisinin Fox ve Marvel ortak yapımıyla televizyon dizisi haline getirileceği açıklandı.

ntv.com.tr 13.07.2016 - 12:22

X-Men dizi oluyor

Fox Entertainment'in Başkanı David Madden, X-Men hayranlarını oldukça heycanlandıracak bir açıklama yaptı.

Marvel'in aynı adı taşıyan çizgi romanından uyarlanan film serisinin televizyon dizisi haline getirileceğini açıklayan Madden, "Marvel'in bir ürününü geliştirmek şu an için bizim birinci önceliğimiz. Bu projenin arkasında oldukça yetenekli bir ekip var ve hepimiz için büyük, eğlenceli ve heyecanlı bir dizi hazırlıyorlar" dedi.

Çocuklarında mutant geninin olduğunu keşfeden bir ailenin hükümetten uzak durma mücadelesi etrafında kurgulanacak dizinin yayımlanacağı tarih henüz bilinmiyor. Ailenin hükümetin karşısında devlete karşı savaşan mutant güçlerinin verdiği mücadelenin bir parçası olduğu belirtildi.

Dizinin senaryosunu, FOX'ta yayımlanan Burn Notice ve kasım ayında ekranlarda olacağı açıklanan A.P.B. dizilerinin senaristi Matt Nix'in yazacağı açıklandı.

SERİ 4 MİLYAR 360 MİLYON DOLAR GİŞE YAPTI

İlk filmi 2000 yılında imzalanan X-Men serisinde şimdiye kadar sekiz filmiyle 1 milyar 810 milyon dolar gişe yaptı. Serinin son filmi X-Men Apocalypse (Başlangıç) olumsuz eleştiriler almasına rağmen ABD'de 155 milyon dolar dünya genelinde ise 535 milyon dolar hasılata ulaştı. Enflasyon değişimi hesaplandığında sekiz filmin toplam hasılatı 4 milyar 360 milyon dolara ulaşıyor.

Sayfa Yükleniyor...