Yedi Yaşam - Seven Pounds

Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme’nin yönetmeninden, başrolünde iki kez Akademi Ödülü adayı olan Will Smith’in yer aldığı, geçmişinde peşini bırakmayan sırrın kefaretini ödemek için tamamen yabancı yedi kişinin hayatlarını kökten değiştirmeye çalışan bir adamın öyküsü geliyor.

ntv.com.tr 13.03.2009 - 00:00

Yedi Yaşam - Seven Pounds

İSTANBUL - Gabriele Muccino’nun yönettiği ünlü aktör Will Smith'in başrolünü üstlendiği ''Yedi Yaşam-Seven Pounds'' vizyona girdi. Will Smith'in yanı sıra, Rosario Dawson, Woody Harrelson, Michael Ealy ve Barry Pepper'ın rol aldığı filmin konusu kısaca şöyle:

Planı hayata geçtiğinde, hiçbir şey onu durduramaz. En azından Ben Thomas böyle düşünmektedir. Ama Ben Thomas’ın asla beklemediği şey, bu yabancılardan birine aşık olması ve aşık olduğu kadının onu değiştirmeye başlaması olacaktır.

İzleyiciyi avucuna alan bir gizem ve şaşırtıcı bir aşk öyküsü sunan Seven Pounds/Yedi Yaşam hayat ve ölüm, pişmanlık ve bağışlama, yabancılar ve dostluk, aşk ve kefaret üzerine kışkırtıcı sorular soruyor ve insanların kaderlerini şaşırtıcı biçimde birbirine bağlayan şeyleri takip ediyor. Her şey yedi isimden oluşan bir listeyle başlıyor:
Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner ve Emily Posa.

Tek ortak noktaları, her birinin bir dönüm noktasına ulaşmış ve umutsuz derecede –maddi, manevi ya da tıbbi—yardıma muhtaç olmalarıdır Hiçbiri, Ben’in kefaret planını uygulamak için her birini teker teker seçtiğinden haberdar değildir. Ama hayat dolu bir kalp hastası olan Emily Rosa (Rosarion Dawson), Ben’in olanaksız sandığı bir şey yaparak planın gidişatını değiştirir: Yakınlaştığı Ben’in dünyaya bakışını altüst eder.

Yönetmen: Gabriele Muccino
Oyuncular: Will Smith, Barry Pepper, Woody Harreolson, Rosario Dawson, Madison Pettis
Senaryo: Grant Nieporte
Tür: Dram
Dil: Altyazılı
Süre: 123 dk.
Web Sitesi: http://www.sevenpounds.com

Sayfa Yükleniyor...