2020 Gazi Koşusu'nun tarihi belli oldu (TJK at yarışı takvimi açıklandı, yarışlar ne zaman?)

Corona virüs salgını önlemleri kapsamında durdurulan 94. Gazi Koşusu dahil at yarışları için Türkiye Jokey Kulübü'nden yeni açıklama geldi. Normalleşme adımları kapsamında at yarışlarının yapılmasına izin verilmiti. TJK at yarışlarında takvimi açıkladı. Böylece 2020 Gazi Koşusu'nun ne zaman yapılacağı da belli oldu. Gazi Koşusu'yle beraber Cumhurbaşkanlığı, TBMM koşularının da yapılacağı tarih açıklandı.

Anadolu Ajansı 02.06.2020 - 13:20 | Son Güncelleme : 02.06.2020 - 13:54

2020 Gazi Koşusu'nun tarihi belli oldu (TJK at yarışı takvimi açıklandı, yarışlar ne zaman?)

Corona virüs önlemleri kapsamında ara verilen at yarışı koşuları yeniden başlıyor. 

1 Haziran'da başlayan normalleşme takvimine göre at yarışlarının yapılmasına izin çıkmıştı. 

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), Gazi Koşusu'nun 30 Ağustos tarihinde yapılacağını duyurdu.

TJK'dan yapılan açıklamaya göre, corona virüs salgını nedeniyle ara verilen yarışlar 10 Haziran Çarşamba günü başlayacak.

TJK, 428 yarış gününün yer aldığı 2020 yılı revize yarış programını da açıkladı.

TJK, Gazi Koşusu dahil birçok at yarışının tarihini belirledi.  TJK, Gazi Koşusu dahil birçok at yarışının tarihini belirledi. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından beri kesintisiz düzenlenen Türk at yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu için 3 yaşlı safkan İngiliz tayları 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda 94. kez piste çıkacak.

TJK'nın belirlediği programa göre, TBMM Koşusu 4 Temmuz'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu 25 Temmuz'da, Uluslararası Yarış Festivali 24 ve 25 Ekim'de, Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı Koşuları ise 14 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ATININ BOYNUNA ASILI KALMASINA RAĞMEN BİRİNCİ OLDU

Sayfa Yükleniyor...