İlişkili Haberler

Sergen Yalçın, Beşiktaş maçı sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı. "Beşiktaş'ı çalıştırmak ister misin?" sorusuna kaçamak yanıt veren Sergen Yalçın, "Teknik direktörlükle ilgili çok fazla hayalim yok. Şimdi Kayseri'de çalışıyorum. Geleekte ne olur bilmiyorum. Zor bir görev aldım. Yavaş yavaş çalışarak, mücadele ederek iyi bir yere geldiğimizi düşünüyorum. Teknik direktörlükle ilgili çok bir hayalim yok. Kismet." dedi.

Futbolculuğu döneminde çok profesyonel olmadığını bir kez daha itiraf eden Sergen Yalçın, "Şimdiki oyuncular gibi değildim. Çok profesyonel bir futbolcu değildim. Biz daha rahattık. Belki bu kendimize özgüvenden kaynaklanıyordu. Dışarıda rahattık. Ancak futbolculuk dönemindeki rahatlık teknik direktörlükte olmuyor. 25 futbolcuyu ve bir camiayı yönetiyorum. Çok daha dikkatli ve kontrollü olmak zorundayım. Oyuncuların hepsini fit tutmak zorundayım. Bir sorumluluğum var. Oyuncularla iletişimimin iyi olduğunu düşünüyorum. İleşitim futbolda çok önemli ve bu konuda dersler aldım. Bu konuda bayağı iyi olduğumu düşünüyorum." diye konuştu.

Futbolun saha kısmının çok zor olmadığını kaydeden Sergen Yalçın, "Hafta içinde klasik antrenmanlar yapılıyor. Artık ben Avrupa'da çalışmak istiyorum. Avrupa çok farklı." ifadelerini kullandı.