NTV

Fenerbahçe, Kameni için gün sayıyor

Ntvspor

Spor

Fenerbahçe Volkan Demirel'in sözleşme detaylarını açıklamaya hazırlanırken, bir yandan da Carlos Kameni transferinde de sona geldi. Sarı lacivertliler yeni sezonda kaleyi bu ikiliye emanet etmeyi planlıyor.

İlişkili Haberler

Fenerbahçe'de yeni sezonun kadro planlaması devam ediyor. Sarı lacivertliler, kaleci rotasyonunu oluşturmak üzere.

Fabiano'nun sakatlanarak ayrılması ve Volkan Demirel'in sözleşmesinin bitmesiyle belirsiz bir süreç yaşanmıştı. Önceki gün yönetimle görüşen kaptan Volkan Demirel, Fenerbahçe'de kalma isteğini yineledi ve sözleşme şartlarını yönetime bırakarak yeni mukaveleye imza attı. Kaptan, böylece önceki maaşının da önemli bir bölümünden fedakarlık yapmış olacak.

Volkan Demirel'in yanına transfer edilecek kaleci konusunda ise yönetim sezon bitmeden yeni teknik ekipten rapor almıştı. Premier Lig'de forma giyen David Ospina, Joe Hart ve Kasper Schmeichel gibi isimlerin Türkiye'ye gelmek istememesi üzerine, yönetim La Liga ekiplerinden Malaga'nın formasını giyen deneyimli kaleci Carlos Kameni ile temas kurmuştu. Görüşmeler sonucunda sarı lacivertliler bu transferi bitirme aşamasına geldi. Kısa süre içerisinde Kameni'nin Fenerbahçe'ye imza atması ve kampa katılması bekleniyor.

Kameni'nin gelmesi halinde Fabiano'nun son senesindeki gibi kulübe oyuncusu olması ise beklenmiyor. Teknik ekip hem Volkan'ı hem de Kameni'yi aktif olarak kullanacak.

Kameni'nin Malaga'daki yedeği Beşiktaş'tan kiralanan Boyko'ydu. Kiralık sözleşmesi sona eren Boyko Beşiktaş'a geri döndü. 

Geçtiğimiz sezonda Volkan Demirel ve Kameni'nin istatistikleri...

ETİKETLER