Hurma: Fenerbahçe'ye söz verdik

Kayserispor'lu Mehmet Topuz, Beşiktaş'la anlaştığını açıklamasına karşın, sarı-kırmızılı kulübün genel menajeri Süleyman Hurma, pazartesi gününe kadar Fenerbahçe'ye süre verdiklerini söyledi.

Haberler 05.06.2009 - 16:01

Kayserispor Kaptanı Mehmet Topuz ve Beşiktaş Kulübü karşılıklı olarak 3+1 yıllık anlaşmaya vardığını açıklarken, Kayserispor Kulübü, yıldız futbolcunun transferi için ilk hakkın Fenerbahçe'de olduğunu açıkladı.


Mehmet Topuz yaptığı açıklamada, kulübünün kendisinin Beşiktaş'a transferine izin vermeyeceği şeklindeki haberlerin doğru olmadığını ifade ederek, "Bu sabah Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma ile görüştüm. Beşiktaş'la anlaştığımı ve Beşiktaş'ta oynamak istediğimi söyledim. O da bana kulüp olarak bu konuda kolaylık göstereceklerini söyledi. Fenerbahçe ile de görüşmelerim olmuştu ama Beşiktaş'ın teklifi ve yaklaşımı bana daha samimi geldiği ve Beşiktaşlı olduğum için siyah-beyazlı kulübün teklifini kabul ettim. Kayserispor'un benim üzerimde çok büyük emeği var ama Kayserispor'daki hizmeti doldurduğumu düşünüyorum. Kulübümün istediği değil, benim istediğim kulüp olacak. Onlar da bana yardımcı olacaklarını söylediler. Benim tavrım belli Beşiktaşlıyım, Beşiktaş'ta oynamak ve Beşiktaş'ta forma giymek istiyorum" dedi.

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma ise Mehmet Topuz ile konuştuğunu doğrulayarak, "Ama kendisine 'Seni Beşiktaş'a veririz' dediğim doğru değil. Ben ona seni isteyen kulüpler var biz Fenerbahçe ile anlaşmak üzereyiz. O yüzden 'şu takımı tutuyorum, bu takımı tutuyorum' şeklinde beyanlar verme, sanı yakışmaz dedim" şeklinde konuştu.

Hurma, "Biz Pazartesi günü takımda kalması için görüştük. Rakam konusunda uzlaşma sağlayamadık ama gelecek günlerde de uzlaşma sağlayamayacağımız anlamına gelmez. Ya kulüpte kalırsın ya da hem senin hem de bizim anlaştığımız bir kulübe gidersin dedik. Biz Mehmet'le çok güzel günler geçirdik. Hem Kayserispor'un onun üzerinde hem de onun Kayserispor üzerinde emeği var. Fenerbahçe kulübü Mehmet'in transferi için başkanımız ile görüştü. İstanbul'da başkanımız Recep Mamur ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım biraraya geldi. Bu görüşmede hemen hemen mutabakat sağlanırken Fenerbahçe bizden pazartesi'ye kadar süre istedi. Mesele para değil, verilmiş bir söz var. Başkanımız hem kendini hem de Kayserispor'u temsil ediyor ve sözünden dönen konuma düşemez. Biz o saate kadar Beşiktaş Kulübü'nün Mehmet Topuz ile görüştüğünden haberimiz yoktu. Perşembe günü sayın Yıldırım Demirören, başkanımız ile görüştü. Aynı ifadeler onlara da söylendi ve Fenerbahçe'ye söz verildiği bildirildi. Keşke Beşiktaş Mehmet'le anlaşmadan bizden onay alsaydı. Önce kulüple sonra futbolcuyla anlaşma sağlasaydı daha etik olurdu. Bu gelişmelerden sonra galiba Beşiktaş Kulübü Mehmet'e 'Sen Beşiktaşlı olduğunu, Beşiktaş'ta oynamak istediğini belirten açıklamalar yap ki Fenerbahçe senden vazgeçsin. Biz de Kayseri'yi sana bize vermeleri için mecbur bırakalım' dediler. Biz Kayserispor olarak geçen yıl Gökhan Ünal'ın transferinde Galatasaray'a karşı bir duruş sergilemiştik, yine aynı duruşu sergileyeceğiz. Oyuncumuzun isteğini yok saymak gibi bir düşüncemiz yok. Ama herkesin birbirine saygı göstermesi gerekir. Biz Mehmet Topuz'un Beşiktaş'la görüştüğünü bilseydik Fenerbahçe'ye böyle bir söz vermezdik. Bunu televizyondan haber aldık. Kayserispor kulübü gerektiğinde alması gereken tüm riskleri alır" dedi.

KENAN ÖNER'DEN YANIT
Öte yandan tarafların bu açıklamasından sonra Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma'nın açıklamalarına yanıt vererek, "Biz usul neyse onu yaptık. Başkanlar futbolcunun menajeri ve Mehmet Topuz'la anlaştık. Kaldı ki ben Beşiktaş'ta oynamak istiyorum diyen bir futbolcuya da bunu zorla ifade ettirmekte gafletten öte bir komplo teorisidir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...