İbrahim Üzülmez: Kalemimiz kırılmış

Başkan Demirören ve Üzülmez birlikte basın toplantısı düzenledi, duygusal anların yaşandığı veda konuşmasında İbrahim Üzülmez "Üzüntüsünü yaşıyorsunuz ama maalesef iş işten geçmiş oluyor, karar verilmiş, kalemimiz kırılmış" dedi.

15.02.2011 - 15:16

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve eski kaptan İbrahim Üzülmez, dün akşam gerçekleşen şok ayrılığın ardından bugün kameraların karşısına birlikte geçti.


İlk sözü Demirören aldı ve şu açıklamayı yaptı:

"İbrahim'i Beşiktaş kulübüne getiren yönetici bendim. Maalesef manevi düşünemeyiz. İbrahim'in soyunma odasında yaptığı hareket Beşiktaş kulübü tarafından kabul edilebilecek bir hareket değildir. Hiçbirimizin istemediği bir hareketle karşı karşıyayız. Kararı almak zorundaydık, hocamızın raporu doğrultusunda kararı yönetim aldı. Kazanan hiç kimse olmadı, kaybeden hepimiz olduk. Ben bir oğlumu kaybettim. Sözleşmenin feshedilmesi dışında başka bir seçenek yoktu, A2 takımına gönderemezdik.

Bu hareketi başkası yapsa uçağa bile binemezdi Ankara'dan dönerken. Gaziantep maçında jübile teklif ediyoruz, o Beşiktaş'lı 'Deli İbrahim' olarak kalacak."

Demirören sözlerini sonunda kaptanlık bandını İbrahim Üzülmez'e verdi.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'den sonra sözü İbrahim Üzülmez aldı. Zaman zaman gözyaşlarını güçlükle kontrol ettiği gözlenen Üzülmez, şunları söyledi:

"Karşınıza tek olarak çıkacaktım, başkan yanımda bulunmak istedi ve ben de kabul ettim. Ankaragücü maçının devre arasında kendimi kaybettim, sizler gibi insanım ve ne olursa olsun 36 yaşındayım, şahsıma yapılan rencide edici hakarete de dayanamazdım. Böyle bir tepki verdim. Şimdiye kadar olumsuz bir yaklaşım içerisinde bulunmadım. Bir kişi hariç kimseyle kavga etmemiş bir oyuncu olarak hassayetimi de sizlerin takdirine bırakıyorum. İçinde bulunduğum durumu savunmuyorum, beni bu şekilde davranmaya iten arkadaşımı da vicdanıyla başbaşa bırakıyorum. Birçok hocayla çalıştım, birçok oyuncu arkadaşım oldu, böyle bir olayla da gündeme gelmedim.

Bir insana kaptanlık verilmeyeceğini, bunun saygı ve sevgi içerisinde verileceğini iyi bilenlerdenim. Geride güzel izler bıraktım. Bugün beni arayan personel kardeşlerimin de gözyaşlarını görünce demek ki ben bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Kimse böyle bir olayla gündeme gelmek istemez, benim de iki tane çocuğum var. Üzüntüsünü yaşıyorsunuz ama maalesef iş işten geçmiş oluyor, karar verilmiş, kalemimiz kırılmış. Üzerime düşen görev 11 yıl boyunca şerefle hizmet ettiğim Beşiktaş'a aynı şekilde veda etmektir. Böyle olmasını istemezdim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...