Macerasever Galatasaray: 4-3

Gaziantep'ten gelen mutlu haberle heyecanlanan Galatasaray, Trabzonspor önünde 2-0'dan 2-2'ye düştü. Arda ve Baros'un golleri fazla rahatlatınca, Colman farkı bire indirdi.

Macerasever Galatasaray: 4-3

İSTANBUL - Fenerbahçe’nin yenilgi haberinin ardından Galatasaray için bir fırsat ele geçmişti. Yıllardır galibiyet alamadıkları Kadıköy’e sadece 2 puan geride gitme imkanı gelmişti ellerine. Tabii ki bu da bir stres yaratabilirdi ve rakip Trabzonspor’du ama Galatasaray’da bu durumu aşacak nice futbolcu vardı.


Trabzonspor’da Yattara klasik olarak tribündeydi. Bu adamın varlığı da dert yokluğu da. Bir gün birisi yıllardır Gineli’nin ne getirip ne götürdüğünü söylerse sevineceğiz. Bir muhasebe yapılmalı. Eğer muhasebe de zararlı çıkan Trabzonspor’sa yol verilmeli İbo’ya.

Gaziantep’ten gelen muştulu haberin havasıyla hızlı başladı oyuna Cimbom. Daha 39. saniye oynanırken Keita sağdan artık klasik hale gelen ortasını yaptı. Uzak direkte Kewell’ın volesi Sylva’da kaldı. 6’da Keita yine aynı noktadan ortaladı. Gökhan’ın kafası çatala çarpıp dışarı gitti.

Galatasaray’ın etkili futbolunun meyve vermesi uzun sürmedi. 23’te yıllardır tribünlerden ortaları nedeniyle az küfür yemeyen Sabri, Keitavari bir orta kesti. Uzak direkte hazır ve nazır bekleyen Kewell şık bir gol attı: 1-0. 36’da aynı Kewell neredeyse boş kaleye, Sylva terse yatmış kaderini bekliyordu, topu dışarı gönderdi.

37’de Keita’nın şutu ceza alanını karıştırdı. Servet’in şutu Sylva tarafından içeriye bırakıldı: 2-0. Trabzonspor’un devre sonuna doğru hareketlenişi sürpriz gol getirdi. 44’te Ceyhun 30 metreden frikiği kaleye düşündü. Cılız vuruş savunmadan sekip Tayfun’un önüne düştü. Herkes nasıl olur diye birbirine bakarken top içeri gitti: 2-1.

İkinci yarıya durgun girdi Galatasaray. Bunun cezası 54’te Colman’ın müthiş şutuyla kesildi: 2-2. 59’da Serkan, kaleciyle karşı karşıya Trabzonspor’u öne geçirme şansını tepti.

Galatasaray şoku 69’da üzerinden attı. Keita sağdan ortaladı. Baros kafayla geriye indirdi. Arda da ağları buldu: 3-2. 71’de Barış sağdan ortaladı (Trabzonspor’un sol kanadı tam dağıldı). Baros ayak koydu: 4-2. 86’da Gökhan Ünal sağdan getirdi. Colman boş kaleye bıraktı: 4-3. 90’da Tayfun’un kornerden gelen topa vuruşu az farkla dışarı gitti.

Galatasaray önemli bir galibiyet aldı. Ama nasıl Fenerbahçe’nin defoları göründüyse Gaziantep’te, Trabzonspor önünde de onların sıkıntıları ortaya çıktı. Rahat getirebilecekleri bir maçı az daha (ya Serkan o golü atsaydı ya da sonlarda bir gol yeselerdi) vereceklerdi. Demek ki gelecek hafta bir de Avrupa yorgunluğundan sonra renkli ve bol hatalı bir maç izleyeceğiz Kadıköy’de.

GALATASARAY: 4 - TRABZONSPOR: 3
Stat:
Ali Sami Yen
Hakemler: Mustafa Kamil Abitoğlu, Baki Tuncay Akkın, Volkan Narinç
Galatasaray: Franco, Sabri, Servet, Gökhan, Hakan, Mustafa, Ayhan, Keita, Arda (Dk. 83 Aydın), Kewell (Dk. 64 Barış), Baros
Trabzonspor: Sylva, Tayfun, Egemen, Giray, Cale, Serkan (Dk. 76 Barış), Ceyhun, Colman, Engin (Dk. 75 Alanzinho), Garbiç, Umut (Dk. 81 Gökhan)
Goller: Dk. 23 Kewell, Dk. 37 Servet, Dk. 69 Arda, Dk. 71 Baros (Galatasaray), Dk. 44 Tayfun, Dk. 54 ve 86 Colman (Trabzonspor)
Sarı Kartlar: Dk. 13 Cale, Dk. 45 Tayfun, Dk. 64 Giray, Dk. 66 Engin (Trabzonspor), Dk. 74 Barış, Dk. 77 Arda, Dk. 88 Baros, Dk. 90 Keita (Galatasaray)

Turkcell Süper Lig'de 2009-10 sezonunun fikstürü, puan durumu ve gol krallığı...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...