İlişkili Haberler

Barcelona'nın sembol isimlerinden Andres Iniesta, adeta kulübe ultimatom gönderdi. El Pais'e konuşan 33 yaşındaki futbolcu sezon sonu sözleşmesi sona erdiğinde ayrılabileceğini söyledi.

Kariyeri boyunca Barcelona forması giyen, bunun 15 yılını A takımda geçiren Iniesta, "Burada muazzam güzellikler yaşadım. Ama bugün gelinen noktada üç yıl önce aklımdan bile geçmeyecek senaryolar mümkün. Bugün geleceğimi düşünüyorum; daha önce düşünmüyordum" diye konuştu.

Iniesta, kulüpte yeteri kadar saygı görüp görmediği sorusuna da şu yanıtı verdi:

"Bütün insanlar takdir edilmek ister. Değerinin bilinmesi, saygı görmek insanların hoşuna gider. Burada her zaman herkesten sevgi ve saygı gördüm. Ama şu da çok açık; bu renklere hayatlarını vermiş insanlara karşı bu kulüpte saygı asla kaybolmamalı. Asla ! Zaman zaman bunun kaybolmaya başladığını hissediyorum."

Iniesta, daha önce hedefini Barcelona'dan emekli olmak diye açıklamış ve asla bu takıma karşı forma giymeyeceğini söylemişti.

Barcelona yönetimine son olarak kulüpten ayrılıp Paris Saint Germain'e transfer olan Neymar'dan çok ağır eleştiri gelmişti. Brezilyalı yıldız, "Barcelona yönetimindeki kişiler orada olmayı hak etmiyorlar" demişti.

2015 seçiminde aday olan Agusti Benedito, gelecek ay yönetimin üyelerden güvenoyu alması için başvuruda bulunacağını açıklamıştı. İnternette başkan Josep Maria Bartomeu'nun istifası için kampanya başlatılırken, eski başkanlardan Joan Laporta da ancak Bartomeu'nun ayrılmasının Lionel Messi'nin Nou Camp'ta mutluluğunun devamını garanti edeceğini söylemişti.