İlişkili Haberler

A Milli Takım'ın Hollanda ve Lüksemburg ile oynayacağı maçların aday kadrosuna Beşiktaş'tan 3 oyuncu davet edildi. Gökhan Töre, Olcay Şahan ve Ersan Gülüm, Fenerbahçe derbisinin ardından milli takım kampına katıldı.

Ancak Türk futbolunun yeni bir krizin eşiğinden döndüğü ortaya çıktı.

Çünkü Beşiktaş yönetimi, Fenerbahçe maçında Emre Belezoğlu'nun Slaven Bilic'e karşı olan tutumu ve Hırvat teknik adama yönelik sözleri nedeniyle, 3 futbolcusunu Milli Takım'a göndermemeyi gündemine aldı. 

Maçın ardından yapılan toplantıda Emre Belezoğlu'nun kaptanlığını yaptığı A Milli Takım'a, derbideki olayın ardından futbolcu gönderilmemesi değerlendirildi. Ancak bu durum sonrası talimatlar gereği futbolcuların en az 3 maç ceza alma ihtimali yönetimin kararından vazgeçmesine neden oldu.

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak da böyle bir fikrin gündeme geldiğini doğruladı. Albayrak, "Emre Belezoğlu maç içinde teknik direktörümüze küfür etti. Bu tutumu soyunma odası koridorlarında da sürdü. Biz de yönetim olarak Emre'nin kaptanlığını yaptığı Milli Takım'a oyuncularımızı göndermemeyi düşündük. Emre ile aynı ortamda olmalarını dahi istemiyoruz. Türk futbolunu kirletmeye devam eden Emre Belezoğlu'nun kaptanlığını yaptığı bir takımda bizim oyuncularımızın yeri olmadığını düşündük. Ancak bu durum sonrası talimatlar gereği oyuncularımızın ceza alması gündeme gelecekti. Bu nedenle kararımızı askıya aldık" diye konuştu.