Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 'Kentsel Dönüşümde Sektörler Buluşuyor' adlı konferansta kentsel dönüşümle ilgili son durum hakkında bilgi verdi.

Bayraktar şunları söyledi: "Evlerimiz salaş, binalarımız kaçak. Yollarımız, ulaşımımız kötü. Para çok şey ama her şey değil. Biz gelişmiş bir ülke olabilir miyiz? Bu nedenle dönüşüm işine 8 elle sarılmalıyız. Habire toplanıyorlar, "Ketsel dönüşüme karşıyız diye" Eee güzel kardeşim karşı çıkarsanız ölen insanların, ölecek insanların vebaline girmiş olursunuz. Rant yasası diyorlar. Şeytan bunun neresinde denir ya. Rant bunun neresinde.

Vatandaşın benim evim riskli mi diye baktırması lazım. Vatandaş nihai olarak yıkmıyorsa biz onu yıktırmaya mecburuz. 5 Ekim'de 35 vilayette 6 bin 500 binayı yıkmaya başlayacağız. İnceleyeceğiz ve riskli ise yeni evine taşındığında biz ona kira yardımı da yapacağız. Vatandaşa kira yardımı yapmak rant mı? Rantsa helali hoş olsun. Bu ülke kalkınacak, ülkenin tekerine çomak sokmanın anlamı yok. Kentsel dönüşümü tek başımıza yapamayız. Bu işle ilgili aktörler ve vatandaşların bu işe destek vermesi lazım."