3G sektörlerin emrinde

CNBC-e Bussiness bu ay verdiği özel ekte, 3G’nin hem kişisel yaşantımızda hem de ekonomik hayatta getirdiği yenikileri ele aldı.

30.07.2009 - 17:37

3G, yeni yazılım ve servislerle, hemen tüm sektörlerdeki kurum ve kuruluşlara sınırsız yeni imkanlar sağlıyor. Belirli bazı endüstriler ve yaygınlaşacak uygulamalr şöyle:

Ulaştırma/Lojistik: Rotaların anlık optimazsyonu ile araç/sürücü takibi ve görüntülü haberleşme ortamı sayesinde daha az araçla, daha çok iş yapabilecek, zamandan kazanılacak, verimlilik artırılacak.

Bankacılık ve Finanas: Yüksek hızda mobil iletişimin getireceği görüntülü çağrı merkezi uygulamaları hem hizmet kalitesini hem de güvenliğini arttıracak. Bankacınızı cep televizyonunuzun ekranında görerek onunla karşılıklı konuşabileceksiniz,

Mabil Sağlık: gerekli durumlarda, nabız ve vücut sıcaklığı gibi anlık sağlık bilgilerinin uzaktaki hekime aktarımı mümkün hale gelecek. Sağlıklı ilgili geçmiş bilgilere de anında erişilebilecek.

Mobil Devlet: e-Devlet uygulamaları 3G sayesinde daha da yaygınlaşabilecek. Dijital ortamdaki kamu hizmetlerine daha hızlı verilmesi mümkün olacak.

Mobil Ticaret: Alışveriş sitelerinin mobil versiyonlarının video ve fotoğraf destekli olarak yaygınlaşması bekleniyor.

Mobil Medya: Video bağlantılı olarak her an canlı yayın ile hareketli görüntü ve fotoğraf paylaşımı imkanlarının artması, haber ve bilgi ihtiyacını gidermede cep telefonlarının önemini arttıracak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...