6 kişilik aile yangından, havuza girerek kurtuldu

Antalya'da yangından kaçmak isteyen 6 kişilik Yılmaz ailesi bir anda alevlerin arasında kaldı. Baba Harun Yılmaz ailesinin bölgedeki bir villanın havuzuna sokarak yanmaktan kurtardı. Gözyaşlarıyla olayı anlatan Yılmaz, "Kaçacak yerimiz yoktu. Bu havuz olmasaydı ölüyorduk" dedi.

DHA 03.08.2021 - 14:27

6 kişilik aile yangından, havuza girerek kurtuldu

Antalya'nın Aksu ilçesinde yaşayan Harun Yılmaz, geçen hafta iş yerinden yıllık izne ayrıldı. Ailesiyle baba ocağına giden Yılmaz, burada bir anda alevlerin evlerine doğru geldiğini gördü.

Yılmaz 3 çocuğunu, eşini ve Alzheimer hastası anneannesini yanına alarak otomobille bölgeden ayrılmaya çalıştı. Girdiği yolda alevlerin arasından geçen Yılmaz, bir süre sonra döndüğü yolun da çıkmaz sokak olduğunu gördü.

Aracına doğru yaklaşan alevleri gören Yılmaz, bu sırada kapısı kapalı olan villayı fark etti.

Yılmaz ailesinin içine girerek kurtulduğu havuz Yılmaz ailesinin içine girerek kurtulduğu havuz

Kendisi ile ailesini duvardan atlayarak villanın bahçesine sokan Yılmaz, yanındakilerle buradaki yüzme havuzuna girdi. Alevlerin yaklaşmasıyla sıcaklık artınca çocuklarını suya sokup çıkaran Yılmaz, panik içinde ağlayan çocuklarını sakinleştirmeye çalıştı.

Saatler süren bekleyişin ardından alevler, villanın etrafındaki ormanları yaktı ve son olarak villaya sıçradı. Villanın çökeceğini düşünen Yılmaz, aracını bırakıp kaçarak, ailesiyle güvenli bölgeye ulaştı.

GÖZYAŞLARIYLA ANLATTI

Yangının ardından ailesiyle birlikte beklediği havuza tekrar giden Harun Yılmaz, villanın yanarak çöktüğünü gördü. Cep telefonu kamerası ile video çeken Yılmaz yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. Harun Yılmaz, "Arabayla buraya kadar geldim. Arkamdan çok kuvvetli bir şekilde yangın geliyordu. Kendimiz havuza attık. Üstümüzde alevler vardı. Çocukları havuza batıra çıkara hayatta kaldık. Son anda hayatımızı kurtardık" dedi.

Baba Yılmaz, "Bu havuz olmasaydı hepimiz ölüyorduk. Köyümüzde sağlam 5 ev kalmış sadece" şeklinde konuştu.

'DÖNSEM ARABANIN İÇİNDE HEPİMİZ YANACAKTIK'
 
Yangının ilk çıkışını gördüklerini ancak evlere ulaşacağını düşünmediklerini söyleyen Yılmaz, "Bir anda yangın evimizin önüne geldi. Kaçarken yanlış yola girmişim. Kaçacak bir yerimiz yoktu. Tekrar dönsem arabanın içerisinde hepimiz yanacaktık. Burada havuz olduğunu görünce korkuluk demirlerinin üzerinden atlayıp buraya girdik. Uzun süre havuzun içerisinde kaldık. Villa tutuştu, yıkılsaydı yine ölecektik. Havuzdan çıktık ve çocukları güvenli bir alana ulaştırınca gidip yardım istedim" diye konuştu.

'BİR ANDA ETRAFIMIZI SARDI'

Baba Harun Yılmaz  Baba Harun Yılmaz 

Havuzda yanmayız, diye düşünerek suya girdiklerini söyleyen Yılmaz, şunları anlattı:

Geldiğimizde alevler bir anda sardı etrafımızı. Havuzda yanmayız, diye düşündüm.

Çocukların hepsini kucakladık. Çocuklar 'Baba öleceğiz' diye ağlıyordu. Çocukları sürekli suya batırıp çıkarıyorduk. Çocuklarıma bir şey olursa ne yaparım diye düşündüm.

Bir şey olsaydı intihar ederdim. Bir baba olarak babalığımı yapamadım, diye. Çocuklarım hala şokta. Uyurken bile 'Yangın var. Ev yanıyor' diye bağırıp uyanıyorlar.

Sayfa Yükleniyor...