Afife'de 'Sessizlik'

17. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu. "Yılın en başarılı prodüksiyonu" ödülüne "Sessizlik" ile İstanbul Devlet Tiyatrosu layık görüldü.

30.04.2013 - 12:37

Afife'de 'Sessizlik'

17. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve sunuculuğunu Korhan Abay'ın yaptığı törenle sahiplerini buldu.

Konuşmaların ardından eğlenceli sahne şovlarının yapıldığı törende, Ennio Marchetto da gösteri yaptı.

Törende, "Yılın en başarılı kadın oyuncusu" ödülü "Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi" oyunuyla Sumru Yavrucuk'a, "Yılın en başarılı erkek oyuncusu" ödülü "Babamın Cesetleri" oyunuyla Öner Erkan'a verildi.

"Yılın en başarılı prodüksiyonu" ödülüne "Sessizlik" ile İstanbul Devlet Tiyatrosu, "Yılın en başarılı yönetmeni" ödülüne de aynı oyunla Mehmet Birkiye layık görüldü.

"Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü"nü Erol Keskin, "Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü"nü Yiğit Sertdemir, "Yapı Kredi Özel Ödülü"nü Adalet Ağaoğlu aldı.

"Yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncusu" ödülü "Çehov Makinesi" ile Gözde Çetiner'e, "Yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncusu" ödülü "Sessizlik" ile Süleyman Atanısev'e verildi.

"Yılın en başarılı komedi/müzikal kadın oyuncusu" ödülüne "Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık" oyunu ile Ayşe Selen, "Yılın en başarılı komedi/müzikal erkek oyuncusu" ödülüne "Zengin Mutfağı" ile Murat Garipağaoğlu layık görüldü.

Diğer kategoriler ve ödüle layık görülenler de şu şekilde:

"Yılın en başarılı genç kuşak sanatçısı" ödülü: Cem Uslu

"Yılın en başarılı sahne tasarımcısı" ödülü: Esat Tekand (Oyun)

"Yılın en başarılı sahne müziği" ödülü: Çiğdem Erken (Zengin Mutfağı)

"Yılın en başarılı ışık tasarımcısı" ödülü: Şahika Tekand (Oyun)

"Yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal/komedi erkek oyuncusu" ödülü: Rüzgar Aksoy (Sanat)

"Yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal/komedi kadın oyuncusu" ödülü: Pınar Çağlar Gençtürk (Yalnızlar Kulübü)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...