Ankara'da İsrail'i protesto mitingi

Hak-İş, Memur-Sen, Anadolu Gençlik Derneği, Alperen Ocakları, Mazlum-Der ve İHH İnsani Yardım Vakfı pazar günü Sıhhiye Meydanı'nda İsrail'i protesto mitingi yapacak.

Anadolu Ajansı 02.06.2010 - 12:57

Ankara'da İsrail'i protesto mitingi

Mitingi düzenleyen kuruluşların yönetici ve temsilcileri, Hak-İş Genel Merkezi’nde basın toplantısı yaptı.

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, kamuoyunun İsrail saldırısına duyarlılığını göstermek amacıyla pazar günü Sıhhiye Meydanı'nda altı örgütün miting düzenleyeceğini bildirdi.

Mitinge vicdan sahibi her yurttaşın çok büyük duyarlılığı göstereceğine inandığını belirten Uslu, yürekli ve vicdanlı insanların Filistin'deki sıkıntıları görmek, insani yardım ulaştırmak ve İsrail ablukasını kırmak amacıyla yaptığı girişimin kanlı bir şekilde engellendiğini söyledi.

''İsrail korsanlığıyla'' karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Uslu, dünyanın da yapılanlar nedeniyle İsrail'e tepki gösterdiğini bildirdi. Uslu, ''Biz de vicdan sahibi insanlar olarak bütün gücümüzle çocuklarımızla mitingde olup bu aziz milletin tarihi sorumluluğunu yerine getirip Gazze halkının yanında olduğumuzu en gür şekilde ifade edeceğiz'' dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da mitinge Ankara ve çevresindeki 33 ilden katılım sağlayacaklarını söyledi.

Ortada insanlığa yapılan bir saldırı olduğunu, basın özgürlüğünün ayaklar altına alındığını, gözaltına alınanlara ekmek ve su bile verilmediğini belirten Gündoğdu, mitingdeki temel taleplerini, ''Filistin'e uygulanan her türlü ambargonun kaldırılması, sorunun kalıcı çözümü için tüm dünya ülkelerinin Filistin'i tanıması ve bu iki talep gerçekleşene kadar tüm ülkelerin İsrail'e ambargo uygulaması'' olarak sıraladı.

Gündoğdu, ''Kulak çekmeyle geçiştirilemeyecek bir olayla karşı karşıyayız. Ekonomik ambargolar başta olmak üzere İsrail'in bir daha yanlışlık yapmaması için gerekli bütün müeyyideler uygulanmalıdır'' dedi.

Mitingi organize eden diğer kurum temsilcileri de konuya ilişkin görüşlerini açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...