Bahçeli: Sıra kara harekatında

Kandil'e yönelik hava harekatına destek veren MHP lideri Devlet Bahçeli kara harekatı istedi.

Anadolu Ajansı 18.08.2011 - 23:01

Bahçeli: Sıra kara harekatında

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara teşkilatı tarafından Gölbaşı Akalın Restoran'da düzenlenen iftara katıldı.

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin, ''bu kritik ve karanlık sürece hükümetin sözde ileri demokrasi parolasıyla'' geldiğini savunarak, ülkenin barış ve özgürlük propagandası altında kırılma noktasına geldiğini ileri sürdü.

Mübarek Ramazan ayının istismar edilerek canilere sabırla yaklaşıldığının bile dile getirildiğini öne süren Bahçeli, ''Ancak aynı sabır nedense Suriye'ye karşı gösterilemedi'' dedi.

''Açılım adı verilen rezaletle Türk devletinin itibarı, saygınlığı ve kudreti ayaklar altına alınmış ve gölgelenmiştir'' diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çok şükür sürekli olarak önerdiğimiz Kandil'e ve terörist kamplara yönelik hareket şimdilik havadan yapılmıştır. Artık hava operasyonu destekli kara harekatı bir an önce yapılmalı ve süresi 17 Ekim'de dolacak olan sınır ötesi harekat izni mutlaka uzatılmalıdır.

Kandil canilerin başına yıkılmalıdır. İnleri yok edilmeli ve PKK'yı himaye eden, destekleyen, arkalayan ve aklamaya çalışan içte ve dışta kim varsa gerekli ders verilmeli ve hadleri bildirilmelidir. Türk devleti bunu yapmaya muktedirdir. Türk milleti böylesi bir mücadeleye her şeyiyle hazırdır ve bu kanlı örgütün ve bölücülüğün yok edilmesi ve kökünün kazınması için sabırsızdır.

Şayet bunlar olursa, 'bıçak kemiğe dayandı' sözlerinin bir anlamı olacaktır. Ve 'sözün bittiği yerdeyiz, sabrımız bitti' diklenmelerinin inandırıcılığı ortaya çıkacaktır.

Yoksa bu kanlı tezgah önce hükümeti ve başbakanı içine alacak, sonra da milletimizi ve vatanımızı kirli çarkın dişlerinde öğütecek ve un ufak edecektir.''

''TERÖRLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEĞİZ...''
MHP lideri, parti olarak terörle yapılacak onurlu, milli ve kararlı her mücadelenin yanında ve arkasında olacaklarını bildirdi.

Bahçeli, ''Eğer bu süreçte ihmal, atalet ve terörle mücadelede ipe un seren kayıtsızlık görürsek de, AKP'den bunun hesabını sormaktan asla geri durmayız'' ifadelerini de kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...