CHP'nin itirazı üzerine, Beykoz İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği karar doğrultusunda 43 sandıktaki oylar yeniden sayıldı. Sayımın, seçimi AKP adayı Yücel Çelikbilek'in kazanması sonucunu değiştirmediği bildirildi.

İlişkili Haberler


Çekmeköy'de de sayım işleminin tamamlandığı ve AKP adayı Ahmet Poyraz'ın seçimi kazandığı öğrenildi.

Bu arada, CHP, MHP ve Saadet Partisi, Sultangazi Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali istemiyle İl Seçim Kurulu'na başvurdu. Bazı seçim torbalarının ağızlarının açık olarak ilçe seçim kuruluna getirildiği bunun da kurul başkanının tutanağıyla tespit edildiği öne sürüldü.

3 parti, AKP'li iki meclis üyesi adayının seçim kurulunda görev aldığı, bazı sandıklarda bu sandıklarda olmamaması gereken başka sandıklara ait mühürlere rastlandığını belirterek seçimin iptalini istedi.

ELAZIĞ AĞIN’DA TEKRAR KARRARI
Elazığ'ın Ağın İlçesi’nde belediye başkanlığı seçimi MHP'nin itirazı üzerine iptal edildi.

Ağın'da mevcut belediye başkanı ve AKP adayı Mustafa Yentür 442, MHP adayı Mehmet Çelenk ise 439 oy aldı. MHP'li aday Çelenk, bir seçmenin 4 kişinin yerine oy kullandığını iddia ederek İl Seçim Kurulu'na itiraz etti. İnceleme sonucu seçimler iptal edildi. Ağın'daki seçimler 7 Haziran'da yenilenecek.

KÖY KORUCUSU İPTALİ
Bingöl'ün Kiğı İlçesi'ndeki seçimler de iptal edildi. İlk sayımda, AKP adayı Coşkun Güven 531 , CHP adayı 519 oy almıştı. CHP'lilerin itirazını değerlendiren İlçe Seçim Kurulu, 17 köy korucusunun görevde oldukları için oy kullanamadıkları gerekçesiyle seçimin tekrarlanmasına karar verdi.