İstanbul'da, öğleden sonra karayele dönecek rüzgar sağanak yağış getireceği için şemsiyesiz sokağa çıkılmamalı. Kentte sıcaklıklar akşam saatlerinde 6-7 derece düşecek.

Ankara'da termometreler 25 dereceyi gösterecek. İzmirliler ve Bursalılar da öğleden sonra başlayacak yağışlara karşı hazırlıklı olmalı.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU
Marmara açık geçen hafta sonunun ardından yağışlı havanın etkisine girecek. Hem sağanaklar, hem de karayel kuvvetleneceği için hava soğuyacak. Salı günü ise sıcaklık 20 derecenin altına inecek.

İç Anadolu'da ise sıcaklıklar Salı günü azalacak ve 18 derecelere inecek. Sivas, Kayseri, Niğde dolaylarındaki yağmurlar sürüyor.

Egeliler de güneşe aldanmamalı, öğleden sonra Kuzey Ege'de başlayacak sağanak yağmur ve serin hava akşam Muğla ve Bodrum'a kadar ulaşacak.

Akdeniz'in Adana bölümündeki sağanaklar sürüyor. Mersin açıkları ile Kuzey Kıbrıs arasındaki yağmurlar zaman zaman şiddetli yağacak. Güneydoğu'nun orta kesimlerinde de yağmur sürüyor.

Doğu Anadolu'da sağanaklar geniş alana kuvvetli yağacak. Hava serinledi, Erzurum 15, Malatya 23 dereceye iniyor.

Batı Karadeniz’de öğleden sonra kuvvetlenecek karayel sağanak yağış getirecek. Akşam saatlerinde yağmur Bolu, Zonguldak, Karabük, Sinop arasında kuvvetlenecek, Salı günü hava 7-8 derece soğuyor. Bolu’da sıcaklık 17 dereceye kadar inecek.