Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlığın sitesinde seks sitesi linki bulunduğuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Çelik, bakanlık görevlilerinin konuyu incelediğini belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı'nın böyle bir şeye müsaade etmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Haberde iyi niyet aramadığını belirten Bakan Çelik, şunları kaydetti: ''Biliyorsunuz bu sanal alemde maalesef en akla hayale gelmez şeyler var. Birileri edepsizce oraya müdahale etmiş, hacklemiş. Dolayısıyla bunu 'Milli Eğitim Bakanlığında skandal' diye ifade etmenin kendisi skandaldır. Burada iyi niyet aramıyorum. Netice itibarıyla Türkiye'deki her siteyle ilgili olarak bu tip şeyler oluyor ve olabilir. Milli Eğitim Bakanlığı bu şekilde herhangi bir siteye link verir mi, böyle bir şey akla hayale sığar mı? Ama ne yazık ki bugünlerde özellikle bizim, Milli Eğitim Bakanlığının ve hükümetin aleyhinde 'Ben ne bulurum, bunu nasıl servis yaparım' düşüncesinde ve kaygısında olan bazı gazeteler, bazı medya organları, bunu bu şekilde veriyor.''

Çelik, her gün cep telefonlarına insanlar istemediği halde akla hayale gelmez mesajlar gönderildiğini ancak bunun da insanların iradesi dışında olduğunu ifade etti.