Başbakan Ahmet Davutoğlu: Terör mutlaka yenilecek

Terörle mücadelenin süreceğini dile getiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Terör her ne suretle olsun, mutlaka yenilecektir” dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 23.10.2015 - 15:53

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Terör mutlaka yenilecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir otelde düzenlenen Hak-İş'in 13. Olağan Genel Kurulu ve 40. kuruluş yıldönümü etkinliğinde konuşma yaptı.

Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemiz hangi zorluklarla karşılaşırsa karşılaşsın, ister deprem gibi afetler isterse terör gibi fitne çabaları karşısında mili birliği, kardeşliği ve ülkemizin her köşesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için hiç durmayacağız. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bu çerçevede son aylarda kaybettiğimiz bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Onların yürüttüğü mücadeleyi mutlaka Türkiye'de son bir terörist kalana kadar süreceğimizi de bir kez daha iletmek istiyorum. Terör her ne suretle olursa olsun mutlaka yenilecektir. Şehit anne ve babalarımızın gösterdiği vakur ve vatanperver tutum bizim en büyük güç kaynağımızdır.

Biz AK Parti olarak 2001'de Türk siyasetine çıktığımızda da, 2002'de iktidara geldiğimiz de de hakim siyasetin farklı bir yolunun olabileceğini göstermek istedik. Aynı Hak-İş gibi yepyeni bir zihniyet ve anlayışla yola çıktık.

28 Şubat'taki cuntacı eğilimlerle her türlü özgürlüğün ama en çok da inanç ve düşünce özgürlüklerinin üzerine gidilirken Hak-İş, onların karşısında emeği savunduğu gibi düşünce ve inanç özgürlüğünü de aslanlar gibi savundu.

Ortada Yezidler varsa Hüseyinler hep olacak. Nemrutların olduğu dünyada İbrahimler hep olacak. Biz İbrahim’i, Hüseyin’i adaletin temsilcisiyiz sizler sendikal hayatta biz siyasal hayatta.

DEAŞ'a da DHKP-C'ye de PKK'ya da aynı yaklaşımla dimdik mücadelemizi sürdürürüz. Türkiye artık eski Türkiye değil. Kimse boş heveslere kapılması. O günlere Allah'ın izniyle bir daha asla geri dönülmeyecek. Bu güzel ülkede, emekçisiyle, emeklisiyle, yaşlısıyla, genciyle, köylüsüyle, kentlisiyle, kadınıyla, erkeğiyle, kardeşçe, refah içinde kıyamete kadar bir arada yaşayacağız.

Toplu sözleşme süreci devam eden taşeron işçilerin toplu sözleşmelerinin sonuçlandırılması, ivedilikle sonuçlandırılması için gereken talimatları da buradan veriyorum. Taşeron işçilerimizin toplu sözleşme hakkı dahil, bütün haklarının temini konusunda zaten gerekli yasaları çıkardık. Biz bu yasaları rafta dursun diye çıkarmıyoruz, uygulamak için çıkarıyoruz.

Biz işçimize, emekçimize güveniriz. Üyelik için noter şartı aramayız. Noteri başka arayanlar, arayabilirler ama biz işçimizden, emekçimizden noter şartı aramayız.”

Sayfa Yükleniyor...