AK Parti'li Bülent Turan: Halk oylamasının sonucu baş tacımızdır

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, ''Bu halk oylamasında sonuç ne olursa olsun baş tacımızdır" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.02.2017 - 11:15 | Son Güncelleme : 13.02.2017 - 11:18

AK Parti'li Bülent Turan: Halk oylamasının sonucu baş tacımızdır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, anayasa değişikliği teklifiyle ilgili yapılacak halk oylamasında "evet" diyenin de "hayır" diyenin de bu milletin evladı olduğunu söyledi.

Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili halk oylamasının Recep Tayyip Erdoğan veya AK Parti meselesi olmadığını, milletin geleceğiyle alakalı olduğunu vurgulayan Turan, şu ifadeleri kullandı:


"Kötü niyetli hesaplar yapan bir tarafa, vatandaşlarımızın tümü iyi niyetli iddialarla, bu ülkenin geleceği adına duyduğu endişelerle 'evet' veya 'hayır' diyecek. Biz Türkiye'de ilk defa seçim yapmıyoruz, ilk defa referandum yapmıyoruz. Bu halk oylamasında sonuç ne olursa olsun baş tacımızdır. Partimizin, genel başkan yardımcıları ve grup başkanvekilleri sahadalar, bütün illeri dolaşıyorlar ve millete yeni anayasa metnini anlatıyorlar. Gördüğümüz bir şey var, biz çok daha zor şartlarda seçime girdiğimizde, çok daha zor şartlarda referanduma girdiğimizde yüzde 58'ler gibi oranda oylar aldık."

"MİLLETİN KAHİR EKSERİYETLE 'EVET' DİYECEĞİNE İNANIYORUZ"

Turan, halk oylamasında milletin kahir ekseriyetle "evet" diyeceğine inandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu millet 'evet' diyecek. Çünkü bu milletin endişelerinin giderilmesi için, gelecek dönemde başbakan ve cumhurbaşkanı kavgaları olmaması için, hiçbir şekilde vesayet odalarına kapı aralamamak için, bu millet çok net bir tavırla, yüzde 50 falan demiyorum, çok daha büyük oranlarda bir katılımla 'evet' diyecektir, bunu hep beraber göreceğiz inşallah. Referandum kampanya dönemi daha yeni başladı. Biz AK Parti olarak paketimizi çok ayrıntılı bir şekilde anlatma imkanı bulamadık. Ancak anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulundaki görüşmeleri sırasında bile halkımıza derdimizi büyük oranda anlattığımızı düşünüyoruz ve yapılan anketler sonucu, buna karşı halkımızdan büyük bir teveccüh olduğunu görüyoruz."

Referandumdan çıkacak sonuçla ilgili herhangi bir kaygılarının olmadığını aktaran Turan, "Referandum sürecinde son 2 aylık zaman 'evet' lehine işleyecektir, daha iyi derdimizi anlatacağız, vatandaş daha çok bizim derdimizi paylaşacak. Zaman içerisinde 'evet' oylarının ne kadar fazla olduğunu göreceksiniz. Halk oylamasında 'yüzde 50 olmaz, 60 olsun, 70 olsun' diye sokaklarda dolaşıyoruz. Daha yola yeni çıkıyoruz, şu an yüzde 50'den fazla oyumuz var ama en alt seviyedeyiz. Çünkü metnimizi daha çok anlatamadık, daha yeni başlıyoruz. Çok dolu ve kuvvetli bir metnimiz var" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...