Kılıçdaroğlu'ndan Ümit Özdağ'a ziyaret

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştü. İki lider, yaklaşık 1,5 saat süren görüşme sonrası açıklama yaptı. Türkiye'nin demokrasiye, dayanışmaya ve sorunları aşmaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Kendi düşüncelerimizi bütün ayrıntılarıyla aktardık." dedi. Özdağ ise, bazı sorular sorduklarını belirterek ''Aldığımız cevap çerçevesinde yetkili kurullarımızla değerlendirmeler yapacağız. Kısa zaman içerisinde görüşlerimizi paylaşacağız." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan Ümit Özdağ'a ziyaret

14 Mayıs seçimlerinde yüzde 5,17 ile yaklaşık 3 milyon oy alan ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın hangi ittifakı destekleyeceği merak konusu.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı , ATA İttifakı'nda yer alan Zafer Partisi Genel Başkanı 'ı ziyaret etti.

Zafer Partisi Genel Merkezi'nde basına kapalı yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Özdağ, basın mensuplarına açıklama yaptı.

KILIÇDAROĞLU: KENDİ DÜŞÜNCELERİMİZİ BÜTÜN AYRINTILARIYLA AKTARDIK

Kılıçdaroğlu, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, "'nin sorunlarını, dünya sorunlarını bir anlamda masaya yatırdık, değerlendirmelerde bulunduk. Aynı zamanda Sayın Genel Başkan'ı, Millet İttifakı'nın liderlerinin görüşleri, yaptığımız çalışmalar, ortak mutabakat metni konusundaki düşüncelerimiz, anayasa değişikliğiyle ilgili düşüncelerimiz, bazı sorular da sordu Genel Başkan, konularında olabildiğince ayrıntılı şekilde bilgilendirdim." diye konuştu.

Türkiye'nin demokrasiye, dayanışmaya ve sorunları aşmaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bu çerçevede Sayın Genel Başkan arkadaşlarıyla görüşecek. Kendi düşüncelerimizi bütün ayrıntılarıyla Sayın Genel Başkan'a aktardık." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Ümit Özdağ'a ziyaret - 1

ÖZDAĞ: KISA ZAMAN İÇERİSİNDE GÖRÜŞLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ

ise ziyaretleri için Kılıçdaroğlu ve heyetine teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Bazı sorularımız vardı, onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevaplar aldık ve aldığımız cevap çerçevesinde biz de yetkili kurullarımızla değerlendirmeler yapacağız. Tabii ATA İttifakı'nı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanlarıyla ve Sayın Sinan Oğan'la da bu toplantıdan önce değerlendirme yapmıştık, sonrasında tekrar yine değerlendirme yapacağız ve kısa zaman içerisinde Türk kamuoyuyla görüşlerimizi paylaşacağız."

Kılıçdaroğlu'ndan Ümit Özdağ'a ziyaret - 2

"SANKİ KENDİM KONUŞUYORUM ZANNETTİM"

Öte yandan Zafer Partisi lideri , dün Flash Haber TV canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İkinci tura kalan cumhurbaşkanı adaylarından birini destekleme kararı aldıklarında, seçmenlerinin o adaya direkt oy vermeyeceğini, durumu sorguladıktan sonra karar alacağını dile getiren Ümit Özdağ, "Onun için seçmenimizi doğru şeyi yaptığımıza ikna etmek zorundayız ama sadece kendi seçmenimizi değil. A'yı desteklersek geçen seçimde B'ye oy veren seçmeni de A'ya ikna edecek şekilde meseleye yaklaşmalıyız." ifadelerini kullandı.

Özdağ, Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki açıklamalarına işaret ederek, "Gözlerimi kapattım, kendim konuşuyorum zannettim." değerlendirmesinde bulundu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...