Kılıçdaroğlu’nun teklifine Muharrem İnce’den ret

CHP Milletvekili Muharrem İnce, Parti Meclisi üyeliği teklifini reddettiğini belirterek, “Bu yapıda başarılı olunamaz" dedi.

Anadolu Ajansı 16.01.2016 - 14:15

Kılıçdaroğlu’nun teklifine Muharrem İnce’den ret

CHP 35. Olağan Kurultayı'nda aday olmayan Milletvekili Muharrem İnce, salonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi üyeliği teklifini reddettiğini ifade etti.

Muharrem İnce, şöyle konuştu:

"Türkiye terörden ağlarken, her gün şehitlerimiz gelirken, çocuklarımız ölürken, sokağa çıkma yasakları varken, CHP'nin bir çözüm, umut olması lazım. Ben o umudu, çözümü görmüyorum. O değişim ruhunu falan da yakalamıyorum. O heyecanı ben burada görmüyorum ki. Ben 25 senedir bu kurultaylara gelen birisiyim. Daha 25-26 yaşlarındayken kurultay delegesi olarak bulundum bu salonlarda. İl Başkanı olarak bulundum. 14 yıldır milletvekiliyim, milletvekili olarak bulundum. O heyecanı ben görmüyorum. İddiamın arkasındayım. Böyle bir görevi tabii ki kabul etmedim çünkü başarılı olunamaz bu yapıda. Süreç devam ediyor, bakacağız." 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday olarak yarışacağı belirtilerek görüşü sorulan İnce, "Şimdi aday olabilirdik ama demokrasicilik oyununun bir parçası olmak istemedim. Ama iddiamdan vazgeçmiş değilim, iddiamın arkasındayım onu gerçekleştireceğiz hep birlikte" diye konuştu.

Muharrem İnce, "Ne zaman?" sorusuna "Fazla sürmez" karşılığını verdi.       

 

Sayfa Yükleniyor...