Mersin'deki zincirleme kaza: Ölü sayısı 12'ye çıktı

Mersin'de, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'ndaki zincirleme trafik kazasında ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi.  Kazayla ilgili bilirkişi heyeti tarafından ön rapor hazırlandı. Rapora göre tutuklanan otobüs şoförü tek ve asli kusurlu.

Mersin'deki zincirleme kaza: Ölü sayısı 12'ye çıktı

TAG Otoyolu'nun Yenice Mahallesi mevkisinde 26 Mayıs'ta meydana gelen kazaya karışan otomobilde yaşamını yitiren Halil Şimşek'in ağır yaralanan oğlu Ensar Kaan Şimşek (9), tedavi gördüğü Şehir Hastanesinde hayatını kaybetti.

Çocuğun cenazesi, hastane morguna kaldırıldı.

İşlemlerin ardından Şimşek'in cenazesinin Adana'da toprağa verileceği öğrenildi.

TAG Otoyolu'nun Yenice Mahallesi mevkisinde, Star Diyarbakır firmasına ait Ali G. idaresindeki 34 SD 8821 plakalı yolcu otobüsü, karşı şeride geçerek 2 otomobil ve 1 kamyona çarpmış, ardından aynı bölgede bir kaza daha meydana gelmişti. İlk kazada 11 kişi hayatını kaybetmiş, 33 kişi yaralanmış, diğer kazada da 6 kişi yaralanmıştı.

Tedavisinin ardından gözaltına alınan otobüs sürücüsü Ali G. tutuklanmıştı.

BİLİRKİŞİ HEYETİ ÖN RAPOR HAZIRLADI

Kazaya ilişkin soruşturma da sürüyor. Bilirkişi heyetinin ön raporunda, tutuklanan otobüs şoförü Ali Güler'in tek ve asli kusurlu olduğu belirtildi.

Trafik kaza tespit tutanağında da otobüs şoförünün; ‘yolun ve havanın gerektirdiği hız şartlarına uymadığı’ gerekçesiyle ‘asli kusurlu’ olduğu kaydedildi.

Otobüste teknik ve işlevsel anlamda eksiklik olup olmadığıyla ilgili inceleme için bir bilirkişi heyeti daha görevlendirildi.

Sayfa Yükleniyor...