İstanbul’un Etiler semtinde Münevver Karabulut'un parçalanarak cesedinin çöp konteynırına atılması olayıyla ilgili olarak firari katil zanlısı Cem Gariboğlu'nun babası Nida Gariboğlu tutuklandı. Karabulut ailesi ise bir kez daha katil zanlısının bulunması için yetkililere çağrıda bulundu.

İlişkili Haberler


Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, katil zanlısı Cem Gariboğlu'nun babasının tutuklanmasını ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın “Onlar da kızlarını takip etseydi!" şeklinde basına yansıyan sözlerini "Canlı Gaste" programında değerlendirdi.

Baba Süreyya Karabulut şunları söyledi:

“İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın sözlerini talihsizlik olarak nitelendiriyorum. Çünkü kızım gece geç saatlerde evine gelen birisi değildi. Kızımı son derece tertipli ve düzenli bir evlat olarak yetiştirdim. Belli bir yaştan sonra her şeyi kontrol altında tutamıyorsunuz. Benim kızım saat 22.00’da ya da 24.00’de eve tek başına gelemezdi.

Ben saat 19.00-19.30 sıralarında yemeğimi yerken, kızımın çöp konteynırında bulunduğu haberini öğreniyorum. Acaba gündüz saatinde evladımın peşinde ne yapabilirdim?

İlk günden bugüne kadar 'Zanlılar var' dedim. Anne var, baba var. Güvenlik kameraları yok edenler var. Kanları temizleyen insanlar var. Neden bu güne kadar baba tutuklanmadı da bugün tutuklandı.

Tabii ki suçlu yok, suçlular var. Suça iştirak edenler var, delilleri yok eden insanlar var. Bir baba olarak, bir Türk vatandaşı olarak ne yapabilirim? Tabii ki, Sayın Cerrah’a sığınacağım, cinayet masası bu konuyu çözecek."