Polisin bahçesine patlayıcı atıldı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki polis merkezinin bahçesine atılan patlayıcı, bazı binaların camlarının kırılmasına neden oldu.

Polisin bahçesine patlayıcı atıldı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki polis merkezi bahçesine patlayıcı atıldı.

Edinilen bilgiye göre, saat 23.30 sıralarında polis merkezinin bulunduğu binanın bahçesine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce patlayıcı atıldı.

Patlayıcının infilak etmesi sonucu çevredeki bazı binaların camları kırıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Saldırganların yakalanmasına çalışılıyor.

MERSİN'DE İZİNSİZ GÖSTERİ
Öte yandan Mersin'de, Barış ve Demokrasi Partisi'nin düzenlediği toplantının ardından dağılan grubun içindeki bazı kişiler, Siteler Polis Merkezi önünde önlem alan polise önce taşlı, ardından da havai fişekli saldırıda bulundu. Polis de gruba gaz bombası ile müdahale etti.

Daha sonra ara sokaklarda toplanan ve çoğunluğu çocuklardan oluşan gruplar polise havai fişek ve taşlı saldırıda bulunurken, polis aracından anons yapılarak, ''ailelerden çocuklarına sahip çıkmaları ve evlerine almaları'' istendi.

BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz ve beraberindekiler ise taş atan grupları engellemeye çalıştı. Ancak gruptakiler taş atmaya devam etti.

Bu sırada atılan taşlar nedeniyle bir gazetecinin otomobilinin ön camı kırıldı, bir vatandaş ise başına isabet eden taş nedeniyle yaralandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...