Şehit polislere veda

Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit olan polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur, memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.

Anadolu Ajansı 29.11.2015 - 09:32 | Son Güncelleme : 29.11.2015 - 15:34

Şehit polislere veda
Şehit polisler Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur (Soldan sağa)

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırısında şehit olan polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur için tören düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki törende, şehit polislerin Türk bayrağına sarılı naaşları meslektaşlarının omuzlarında taşınarak katafalka konuldu. Şehitlerin öz geçmişi okundu ve dua edildi.

İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen, ülkenin huzuruna göz diken hainlerin mutlaka yaptıklarının hesabını vereceklerini söyledi.

Şehitlerinden aldıkları kuvvetle ellerinden geleni yerine getireceklerini ifade eden Taşdan, şöyle konuştu:

"İlimizin huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın bizlere vereceği destekle sağlanacaktır. Şehitlerimize ve Baro Başkanımız Tahir Elçi'ye Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevdiklerine ve meslektaşlarıma sabırlar, yaralanan meslektaşlarıma acil şifalar dilerim."

Törende şehitlerin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Mesai arkadaşları tarafından cenaze aracına taşınan şehit polislerin cenazeleri, toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı.

Şehit Cengiz Erdur Elazığ’da, Ahmet Çiftaslan ise Kahramanmaraş’ta toprağa verildi.

Dün, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerce ateş açılması sonucu yaralanan polis memurları Çiftaslan ve Erdur şehit olmuş, çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hayatını kaybetmiş, bir polis memuru ile AA muhabiri yaralanmıştı.

İncelemelerde bulunmak üzere olay yerine giden Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ın da arasında bulunduğu heyet, çatışmanın ortasında kalmış, teröristlerin açtığı ateşle 2 polis memuru daha yaralanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...