Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'dan mesajlar

HDP, Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın tutuklandıktan sonraki ilk mesajlarını paylaştı.

DHA 06.11.2016 - 17:15 | Son Güncelleme : 06.11.2016 - 17:18

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'dan mesajlar

Tutuklanan HDP Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve 6 milletvekilinin avukatları aracılığıyla gönderdikleri mesajlar paylaşıldı. 

Selahattin Demirtaş, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle bütün dostlara selam ve sevgilerimi iletiyorum. Ülkemizin her gün daha fazla karanlığa itildiği bu günlerde, bizim hukuksuz bir şekilde tutuklanmamız. Sadece bu karanlığın biraz daha koyulaşmasına sebep olmuştur. Ancak bizi bu karanlıkta teslim alacağını sananlar, unutmasınlar ki tek bir kibrit çöpü, tek bir mum bu karanlığı aydınlatmaya yeterlidir. Bulunduğumuz yer ve koşullar ne olursa olsun halkımızın özgür yarınlarda barış içerisinde yaşaması için gerekirse mum gibi yanmaya devam edeceğiz. Herkes demokrasi mücadelesinde görev başında olmalı, canla başla bu karanlığı ortadan kaldırıp aydınlık geleceğimiz için çalışılmalıdır. Moralim ve sağlığım çok iyidir. Sevgilerimle.”

Figen Yüksekdağ de şunları söyledi:
"Her şeye rağmen umudumuzu tüketemez, direncimizi kıramazlar. İçeride ya da dışarıda HDP ve bizler yine Türkiye için biricik özgürlük ve demokrasi seçeneğiyiz. İşte bütün korkuları bundandır. Kimse moralini bozmasın, gardını, direncini düşürmesin. Bu nefret ve saldırganlığın korkudan olduğunu unutmasın. Mutlaka sevgi ve cesaret kazanacaktır. Sevgi ve selamlarımla."

HDP Diyarbakır Milletvekili Grup Başkan Vekili İdris Baluken ise mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Halkımız moralli olsun, onuruna sahip çıkan haklımızı selamlıyor. Bizler de onurumuza sahip çıkıyoruz. Burada olması gerekenler bizler değil bu komplo ve mizanseni hazırlayanlardır. Bizi marjinalize etmek için bizim nerde olduğumuzu dahi saklıyorlar. Bu bir rehin alma ve kaçırılma politikasıdır. Tarih boyunca bu dikta bu anlayış hep yıkılmıştır, yok olmaya mahkûm olmuştur. Bizlerin duruşu ile bir kez daha böyle olacaktır. Bulunduğumuz her yerde mücadelemize devam edeceğiz. Halkımıza selamlar."

Sayfa Yükleniyor...