Caz’dan indie rock’a, elektronik müzik’ten bossa nova’ya, latin’den reggae’ye birçok farklı müziği ve müzisyeni dinleme imkânı bulacağınız Babylon’da bu sezon yeni birçok farklı konseptte konser serileri de olacak. Taptaze programı ile Babylon yine İstanbul’un bir numaralı konser merkezi olacak.

Babylon yeni sezon’da kimler var?
Tindersticks, Sophie Ellis-Bextor, Hercules and Love Affair, US3, Seu Jorge & Almaz, Roberto Fonseca, Michael Mayer & Robag Wrühme & Jatoma Live, Efterklang, Lou Rhodes, Basti (Tiefschwarz), Niyaz, Senor Coconut, Tortured Soul gibi bir çok isim Babylon’da sahne alacak. Bunlar sadece bugüne kadar kesinleşen isimler…

Yeni geceler, yeni partiler…
Elektronik dans müziğinin en iyi plak şirketleri “Label Nights” başlığıyla yeni sezonda Babylon’da. Ekim ayında müzik dünyasının en önemli plak şirketlerinden Alman KOMPAKT ile başlayacak olan “Label Nights” serisinde önümüzdeki aylarda Ninja Tunes, Bpitch Control, Ed Banger, Warp, Domino, XL Recordings gibi plak şirketlerinden sanatçıların katılımıyla birbirinden heyecan verici performanslar Babylon’da sergilenecek. Ekim ayındaki KOMPAKT gecesindeyse şirketin kurucularından ünlü prodüktör ve DJ Michael Mayer’in yanı sıra firmanın önemli isimlerinden Robag Wrühme ve yepyeni bir grup Jatoma da sahne alacaklar.

Akbank Caz Festivali
İmer Demirer Quartet ile 23 Eylül günü başlayacak olan Babylon’daki Akbank Caz Festivali programında; Nils Petter Molvaer, Wax Tailor, Calibro 35, Graham Haynes, Okay Temiz, İlhan Erşahin ve Burhan Öçal gibi bir birinden önemli yerli ve yabancılar caz severlere unutulmaz anlar yaşatacaklar.

'Unplugged' Serisi…
Babylon’da yeni sezonun en heyecan verici yeniliklerinden birisi de yerli ve yabancı sanatçıların ayda bir kez, akustik formatta sahne alacakları “Unplugged” serisi olacak. Sezonun sonundaysa bu konserlerden seçilen parçalardan oluşan bir “Babylon Unplugged” albümü müzikseverlerin beğenisine sunulacak. Bu başlıkta hangi sanatçı ve grupların sahne alacakları Babylon’un web sayfasından takip edilebilir. www.babylon.com.tr