'Şimdi enayi gibi hissediyorum'

Cep telefonuna bırakılan cevapsız çağrıya geri dönüş yapan işçi emeklisi, Bulgaristan'da yaşayan ve yüzünü hiç görmediği bir kadına 30 bin lira kaptırdı.

06.02.2011 - 11:38

'Şimdi enayi gibi hissediyorum'

Antalya'da oturan ve işçi olarak çalıştığı hazır beton firmasından emekli olan 55 yaşındaki İsmail Ayekin'in cep telefonuna 6 ay önce cevapsız çağrı bırakıldı.

+359 kodlu numarayı arayan Ayekin'e adının 'Nilay' olduğunu söyleyen kadın, 250 bin Euro parası olduğunu ancak AB ülkeleri dışındaki bir ülkeye giderse bu paraya sahip olabileceğini söyledi.

Belirli aralıklarla kendisini arayan kadına Türkiye'ye gelebilmesi için para göndermeye başlayan İsmail Ayekin, en düşük 100, en yüksek ise 1500 Euro gönderdi.

4 ayrı bankadan 20 bin TL kredi kredi çeken, bunun yanı sıra 7 bin liraya otomobilini satan, asker arkadaşı ve yaşlı annesinden 3 bin lira borç alan Ayekin, toplam 30 bin lira karşılığı Euro'yu 'Svetla Sıderova' adına gönderdi.

İsmail Ayekin, kadınla görüştüğü cep telefonu numarasının önceki gün tamamen kapanmasıyla dolandırıldığını anladı.

Evli ve 20 yaşında bir erkek çocuk babası olan Ayekin, "Arkadaşlarım dolandırılacağımı söylediler. Fakat duygusal anlamda da bir boşluk içinde olduğum için kabullenmek istemedim. Genç bir kızla konuşmak ve duygusal yakınlık hissetmek gözlerimi kör etti. Şimdi kendimi enayi gibi hissediyorum" dedi.

Kadınla sadece telefonla konuştuğunu ve kendisine gönderdiği fotoğrafın dışında elinde başka birşey olmadığını kaydeden Aytekin, "Sürekli olarak, 'ha bugün ha yarın geliyorum' diyerek beni oyaladı. O çağrı atıyor, ben arıyordum. Son görüşmemizde uçak bileti için 550 euro istedi, ben de gönderdim. Ancak daha sonra telefonunu kapatarak tüm irtibatı kesti" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...