SON DAKİKA HABERİ | Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 93 yaralı

Düzce'de dün saat 04.08'de 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Gölyaka ilçesi olan depremde panik nedeniyle 1'i ağır 93 kişi yaralandı. Tekirdağ'dan İzmir'e kadar birçok ilde hissedilen sarsıntının ardından bölgedeki artçı sarsıntılar devam ederken, kentte eğitim ve öğretime 2 gün ara verildi.

SON DAKİKA HABERİ | Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 93 yaralı

Son dakika haberi! 

dün geceye 5,9'luk bir depremle uyandı. Vatandaşların panikle çıktıkları sokaklarda bekleyişi sürerken bölgedeki ekipler, çalışmalarına devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.08'de merkez üssü 'nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. İlçedeki depremin derinliğiyse 6,81 kilometre.

Kentte bazı ev ve iş yerlerinin duvarlarında yıkımlar yaşandı, evlerdeki bazı eşyalar yere düştü. 

5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası en büyüğü 4,3 olan toplam 212 artçı sarsıntı kaydedildi. 

NTV CANLI YAYININDA ANI

BİRİ AĞIR 93 KİŞİ YARALANDI

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre deprem nedeniyle 'de 37, İstanbul'da 2, Bolu'da 14, Zonguldak'ta 10, Sakarya'da 26 ve Bursa'da 4 kişi olmak üzere toplam 93 kişi yaralandı, yaralılardan 14'ünün tedavisi hastanelerde sürüyor.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'de hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Kentteki spor salonları, fırınlar ve lokantılar açık. Kamu binalarında kayda değer bir hasar yok" dedi. Spor ve Gençlik Bakanı Muammer Kasapoğlu ise Yurt binalarının açık olduğu ve yurtlarda hasar olmadığını bildirdi.

VİDEO: DEPREMİN SESİ DE KAYDEDİLDİ

''5 BİNA AĞIR HASARLI''

bölgesindeki gelişmeleri takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 321 binada yapılan hasar tespit çalışmasında 5'inin ağır hasarlı olduğunu açıkladı. 

Hasar tespitlerinin 2 güne tamamlanacağını da sözlerine ekleyen Bakan Kurum, bu akşam şehrin yüzde 95'ine elektrik verileceğini de duyurdu.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, ''8 bin konutta özellikle Gölyaka'da hasar tespit çalışması yapılacak'' demişti. 

"HASARLI BİNALARA GİRMEYİN"

AFAD, ekiplerin hasar tespit çalışmalarına başladığı duyuruldu. Yapılan açıklamada, hasarlı yapılara "kesinlikle girilmemesi" gerektiği belirtildi.

ÖNLEM AMAÇLI ELEKTRİK KESİNTİSİ

Bölgede deprem sonrası kentin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi de yaşandı. AFAD kesintinin kontrol amaçlı yapıldığını duyurdu.

SON DAKİKA HABERİ | Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 93 yaralı - 1 Depremin ardından Düzce Adliyesi'nden bir görüntü

ADLİYE BİNASINDA HASAR

Adliyesi'nde çatıdan kopan bazı beton parçalarının yere düştüğü görüldü. nedeniyle araçlarına yakıt almak isteyenler, akaryakıt istasyonlarında yoğunluk oluşturdu. Artçı sarsıntıların devam ettiği kentte soğuk hava nedeniyle battaniyelere sarılan vatandaşlar ateş yakarak ısınmaya çalışıyor.

İZMİR'DEN ANKARA'YA HİSSEDİLDİ

merkezli deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.

SON DAKİKA HABERİ | Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 93 yaralı - 2

DAKİKALAR SONRA ÇİLİMLİ DE SALLANDI

Öte yandan 5,9'luk depremin yarattığı panik sürerken 'nin Çilimli ilçesinde saat 04.30'da 4,7 büyüklüğünde bir daha oldu.

DÜZCE'DE OKULLAR 2 GÜN TATİL EDİLDİ

Valisi Cevdet Atay il genelinde eğitim öğretime 24 Kasım 2022 tarihinde 1 gün ara verildiğini açıklamasının ardından 25 Kasım 2022 tarihinde de okulların tatil olduğunu açıkladı. Vali Atay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili öğrenciler okullarımı cuma günü de tatil yaptık. Pazartesi günü okullarımızda görüşmek üzere" şeklinde paylaşım yaptı.

Böylece 24-25 Kasım 2022 günleri Düzce'de il genelinde tüm okullarda eğitime ara verildi.

SON DAKİKA HABERİ | Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 93 yaralı - 3

BELEDİYE BAŞKANI NTV'DE ANLATTI

Belediye Başkanı Faruk Özlü depremin hemen ardından NTV canlı yayınında yaşadıklarını anlattarak bilgi verdi.

Depremin çok şiddetli hissedildiğini belirten Özlü, "Uykudaydım, çok şiddetli hissettik. Bütün evin dolap kapıları açıldı, birtakım cam eşyalar kırıldı" dedi.

SON DAKİKA HABERİ | Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 93 yaralı - 4

İnsanların sokağa çıktığını ve kentte artçı sarsıntılar hissedildiğini dile getiren Özlü, "Depremi bundan yaklaşık 30 yıl önce yaşamış bir şehir olarak biz aslında depreme alışık insanlarız ancak son dönemdeki yeni kuşak buna çok alışkın değil" diye konuştu.

VİDEO: DÜZCELİLER DEPREMİ ANLATTI

700 BİN TON DİNAMİTİN PATLAMASINA EŞDEĞER

Uzmanlar 'de meydana gelen 5,9'luk depremi, NTV'de yorumladı. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, depremin beklenen İstanbul depremini tetiklemeyeceğini söyledi. Prof. Dr. Tüysüz ise depremle 700 bin ton dinamite eşdeğer bir enerjinin boşaldığını belirtti. 

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfa Yükleniyor...