SON DAKİKA HABERİ: İçişleri: Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in koruması olan terörist ikna yoluyla teslim oldu

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanlığı, Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in korumalığını yapan terörist ikna yoluyla teslim olduğunu duyurdu. Teröristin ayrıca örgüt içerisinde füzeci olarak faaliyet yürüttüğü, örgüte canlı bomba konusunda fedai eylem önerisi verdiği tespit edildi

19.02.2020 - 20:48 | Son Güncelleme : 19.02.2020 - 21:05

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri: Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in koruması olan terörist ikna yoluyla teslim oldu

Son dakika haberi! İçişleri Bakanlığı,  Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in koruması olan terörist ikna yoluyla teslim olduğunu bildirdi. 

Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: 

"Ailelerin desteği ile terör örgütünden ikna yoluyla teslim olmalar devam ediyor. Bu kapsamda Mardin Emniyet İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüklerinin ikna çalışmaları sonucu PKK/KCK terör örgütü içerisinde kırsal alanında faaliyet yürüten 1 terörist daha örgütten kaçarak Şırnak Silopi Habur Kara Hudut Kapısı Şube Müdürlüğü’ne teslim oldu.

Teslim olan örgüt mensubunun, 2014 terör örgütüne katıldığı, örgüt içerisinde füzeci olarak faaliyet yürüttüğü, 2017 yılında canlı bomba konusunda fedai eylem önerisi verdiği ve geçmiş dönemlerde Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin’in korumalığını yaptığı şeklinde bilgiler bulunan Akif Brüsk kod adlı Mahmut Özdemir isimli örgüt mensubu olduğu belirlendi.

Böylelikle bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olanların sayısı 40’a yükselmiştir."

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Sayfa Yükleniyor...