Sosyal medyada 'Giggs' savaşı

Manchester United'lu ünlü futbolcu Ryan Giggs, reality şov yıldızı Imogen Thomas’la evlilik dışı ilişkisiyle ilgili 'tweet'leri durdurmak için sosyal medyaya savaş açtı.

27.05.2011 - 11:29

Sosyal medyada 'Giggs' savaşı

İngiltere’de, seksi şov yıldızı Imogen Thomas’la olan evlilik dışı ilişkisini haber yapıp adını kullanan basın kuruluşlarına mahkeme yasağı getiren ve konunun tartışıldığı Twitter'ı da dava eden futbolcunun Manchester Unitedlı Ryan Giggs olduğu ortaya çıktı.

İngiltere’de Liberal Demokrat Parti Milletvekili John Hemming, reality şov yıldızı Imogen Thomas’la evlilik dışı ilişkisiyle ilgili haberlerde adının kullanılmasına mahkeme kararıyla yasak getiren, bununla da kalmayıp Twitter’da adını paylaşanlara dava açmaya kalkışan futbolcunun Manchester Unitedlı Ryan Giggs olduğunu açıkladı.

John Hemming, parlamentonun 300 yıllık “Milletvekilleri özgürce konuşabilir” ayrıcalığını kullanarak Ryan Giggs’in adını açıkladı ve “Sıradan insanları hakkında dedikodu yapıyorlar diye mahkemeye verecekti, buna hakkı yok” dedi. Hemming, zengin ve ünlüleri koruma altına alan özel yaşam yasalarını da eleştirdi. Milletvekili Hemming “İnternet sitelerinde dolaşan bir ismin saklanmasına gerek yok” diye konuştu.

Hemming’in Avam Kamarası’nda Twitter tartışmalarının odak noktasındaki futbolcunun iki çocuk babası Ryan Giggs olduğunu açıklamasından birkaç dakika sonra gazetelerin internet siteleri ve TV kanalları da haberi duyurdu. Futbolcu konvansiyonel yayınlara yayın yasağı koydurtsa da, konudan bahseden 70 bini aşkın Twitter hesap sahibini nasıl susturacak merak konusu.

Yakında İngiltere'de bölge ofisi açmayı planlayan ABD merkezli Twitter, henüz İngiltere'de hukuki bir varlığı olmadığı için mahkemenin taleplerine cevap vermek zorunda olmasa da, istendiği takdirde kullanıcı bilgilerini mahkemeye verebileceğini açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...