"Taksiler havalimanından müşteri alabilecek" iddiasına yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin kentteki tüm taksilerin havalimanlarından müşteri alabileceğine yönelik bir karar alınmadığını duyurdu.

Anadolu Ajansı 30.05.2017 - 11:30 | Son Güncelleme : 30.05.2017 - 13:25

"Taksiler havalimanından müşteri alabilecek" iddiasına yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin, kentteki tüm taksilerin havalimanından yolcu alabilme alabileceğine yönelik haberlerlerle ilgili olarak İBB tarafından, "gerçeği yansıtmadığı" açıklaması yapıldı.

"UKOME Toplantısında şehirdeki tüm taksicilerin havalimanlarından müşteri alabilmesinin karara bağlandığı ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerinin yer aldığı İBB'nin açıklamasında şöyle denildi:

"Söz konusu 25.05.2017 tarih ve 2017/4-5 sayılı UKOME kararı ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarına dışarıdan yolcu getiren taksilerin, dönüş istikametinde yolcu alabilmeleri hususu görüşülmüş ve konunun tüm tarafların katılımı ile gerçekleştirilecek bir Alt Komisyon toplantısı ile değerlendirilmesine karar verilmiştir.Haberde geçen ifade de olduğu gibi havaalanları içerisindeki taksi duraklarının umuma açık taksi durağı olarak değerlendirilmesini gerektiren herhangi bir karar alınmamıştır.Karar konusu Alt Komisyon toplantısı en kısa sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenerek ilgililerine ve kamuoyuna konu hakkında bilgi verilecektir."

"HENÜZ ALINMIŞ BİR KARAR YOK"

Atatürk Havalimanı Taksicileri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Yusuf Tuna henüz alınmış bir karar olmadığını belirterek, " UKOME'nin almış olduğu bir karar yok. Karar imza aşamasında değıil. Biz oradaydık öyle bir karar yok. Olmayan bir şey için konuşmak doğru değil” dedi.

Sayfa Yükleniyor...