Telefon HD görüntüye kavuştu

Samsung’un pazara tanıttığı yeni akıllı telefonu OMNIA HD, 720p HD video kayıt ve deşifre etme özelliğine sahip.

Telefon HD görüntüye kavuştu

Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress (MWC - Mobil Dünya Kongresi) etkinliğinde tanıtılan telefonlar arasında yüksek tanımlı görüntüyü telefona taşıyan OMNIA HD i8910 öne çıkıyor.

Samsung OMNIA HD geçen sene pazara sunulan ve Windows Mobile işletim sistemi üzerine geliştirilmiş özgün arayüzüyle dikkat toplayan OMNIA’nın devamı niteliğinde.

Samsung’un tam dokunmatik cep telefonu pazarında iddiasını devam ettiren ürün HD özelliği ile 3.7 inç AMOLED ekranı sayesinde dijital eğlencede yeni bir standardın haberciliğini yapıyor.

AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode - Aktif Matriks Organik Işık Yayan Diyot) dokunmatik ekran, canlı renkler ve doğrudan güneş ışığında çok daha fazla berraklık sunuyor ve aynı zamanda düşük enerji tüketimi ile de pil ömrünü uzatıyor.

HD kalitesinde (720p) video kaydına izin veren OMNIA HD, hafızasında bulunan içeriklerini DLNA teknolojisi aracılığıyla uyumlu televizyonlarda izlemeye olanak tanıyor. Ürün aynı zamanda çevrimiçi mobil video paylaşım servisi qik ile uyumlu olduğu için, mobil genişbant (3G) sayesinde o an çektiğiniz yüksek çözünürlüklü görüntüyü canlı yayınlamanıza da olanak tanıyor.

16 milyon renkli, 16:9 QHD ekran ve çift stereo hoparlöre sahip olan ve bir telefondan çok PMC (Portable Media Center - Portatif Medya Merkezi) gibi görülen telefonun teknik özellikleri şu şekilde:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...