Taksim metro durağı önünde toplanan Öğrenci Kollektifi, yaptığı açıklamada, panelde söz istediklerini, söz verilmemesi üzerine de yumurta atarak protesto gerçekleştirdiklerini bildirdi.

İlişkili Haberler


Açıklamanın ardından 'Yetmez ama Evet'çilerin toplantı düzenlediği otele girmek isteyen gruba güvenlik güçleri izin vermedi. Grup da bir koli yumurtayı 'Yetmez Ama Evet Platformu'na hediye etti.

Taksim Hill Otelde düzenlenen basın toplantısında Platform adına açıklama yapan Kerem Kabadayı ise, "kendilerini solcu olarak nitelendiren grubun, Yetmez Ama Evet kampanyasının toplantılarında; Adalet Ağaoğlu, Osman Can, Şenol Karakaş, Roni Margulies, Ferhat Kentel ve Nabi Yağcı'ya yönelik saldırılarını kınadıklarını" ifade etti. 

Öğrenci Kollektifleri haftasonu gerçekleştirdiği eylemlerin ardından, hedeflerinin arasında Adalet Ağaoğlu'nun bulunmadığını belirtmişti. 

Kabadayı, "saldırıların masum ve demokratik bir tepki olarak adlandırmanın doğru olmadığını" söyledi ve herkesi sükunete davet etti.

Açıklamanın ardından, katılımcılardan Ümit Şahin de bu zamana kadar en uç fikirleri tartışırken bile güvenlik kaygısı duymadıklarını belirterek, ''Toplantılarımıza faşistler bile saldırmadı. Kendilerine 'sol' diyen grupların tepkisinden rahatsız oluyoruz. Aslında çok da ciddiye almıyoruz. 'Sol' adına şiddete yönelmeyi alışkanlık haline getirmeleri çok yanlış'' diye konuştu.