İlişkili Haberler

‘Zor Baba (Meet the Parents)’ filmiyle tanınan dünyaca ünlü ABD’li aktör Ben Stiller prostat kanseri olduğunu açıkladı. İki yıl önce prostat kanserine yakalandığını ve tedavi gördüğünü belirten 50 yaşındaki oyuncu, gençleri bu hastalık konusunda uyarmak için bu açıklamayı yaptığını söyledi.

 “2014 yılının haziran ayında bana prostat kanseri teşhisi kondu. Eylülde ise yeniden test yaptırdığımda kanser hücreleri azalmıştı. O üç ay çılgın bir hız treni yolculuğu gibiydi” diyen Stiller, “Ne olduğuna dair hiçbir ifkrim yoktu ama araştırmaya başladığımda bunun dünyanın sonu olmadığını anladım. Benim hastalığıma oldukça erken bir safhada teşhis konmuştu. Tamamen önlem olarak yapılan testler benim hayatımı kurtardı” dedi.

Stiller, “Eğer Amerikan Kanser Derneği’nin söylediği gibi 50 yaşıma kadar bekleseydim, bugün iki yıldır büyüyen ve tedavisi çok geç olan bir tümörle yaşamak zorunda kalacaktım” şeklinde konuştu.

RİSK GRUBUNDA DEĞİLDİ

Ailesinde kanser hastalığına yakalanan başka birinin olmadığını söyleyen oyuncu, yüksek risk grubunda da olmadığını ve hastalığın herhangi bir semptomuyla karşılaşmadığını anlattı.

“Bundan sonra kontrollerimi düzenli olarak yaptırıyor olacağım” diyen Stiller, ABD’de bir yıl içinde prostat kanseri tanısı konan hasta sayısının 180 bin olduğunu söyledi.

'ZOR BABA' FİLMİNİN FRAGMANI