Şanlıurfa'da düzenlenen "Şehri Medeniyet Kültür Projesi" kapsamında, ünlü mankenler, Osmanlı döneminde Şanlıurfa'da giyilen sokak, ev ve düğün kıyafetlerinden esinlenilerek, Haleplibahçe'de bulunan mozaik görsellerinin de kullanıldığı ürünlerle podyuma çıktı.

Mozaikler ilk kez kıyafetlerin üstünde.
Mozaikler ilk kez kıyafetlerin üstünde.

10 parçadan oluşan koleksiyon, mozaikler üzerindeki desenler şekillendirilip, özel baskı tekniğiyle pamuklu dokuma kumaşlara basılarak hazırlandı.

“DİZİ ÇEKİMLERİ TARİHİ ETKİLEDİ”

Didem Soydan ve birçok ünlü model, proje için hazırlanan özel kıyafetler ile podyuma çıktı.

Soydan, etkinlik sonrası özel hayatına ilişkin açıklamalar yaptı. Bu yaz Can Bonoma ile nikah masasına oturacağını söyleyen güzel modacı, "Can’ın dizi çekimlerinden dolayı düğün zamanını öne alamıyoruz" dedi.

“ÇOCUK KORKUTUYOR”

Soydan çocuk isteyip istemediğine ilişkin gelen soruya da "Çocuk sorumluluğu beni biraz korkutuyor ancak iyi bir anne olacağımı düşünüyorum" sözlerini kullandı. 

Genç çiftten romantik paylaşım
Genç çiftten romantik paylaşım

"TABİ Kİ EVET"

Can Bonomo ile hayatını birleştirmeye hazırlanan Didem Soydan, daha önce evlilik kararını sosyal medyadan duyurmuştu. Can Bonomo ile çekilmiş romantik fotoğrafını "Gönlümün efendisi, tabi ki evet!" sözleriyle paylaşan Didem Soydan'a tebrik ve beğeni mesajları yağmıştı.