Sophie Serrano (sağdaki) biyolojik bağının olmadığı kızı Manon (soldaki) ile
Sophie Serrano (sağdaki) biyolojik bağının olmadığı kızı Manon (soldaki) ile

1994 yılında meydana gelen olayda, doğum sonrası bebek sarılığı teşhisi konulan Manon isimli bebek, yeni doğan başka bir bebekle aynı kuvöze konuldu. 4 gün kuvözde kalan bebekleri hemşire asistanı karıştırarak yanlış ailelere teslim etti

Çocuğunu teslim alan o dönem 20 yaşında olan genç anne Sophie Serrano’nun şüpheleri ise hastane yönetimi tarafından dikkate alınmadı. Bu büyük hata, Manon 10 yaşındayken ailenin çocuğun fiziksel olarak kendilerine benzememesi nedeniyle yaptırdıkları DNA testi ile ortaya çıktı.

Ailelerin, biyolojik kızlarını alma taleplerinin olmadığı belirtilirken, kızların büyüdükleri ebeveynleriyle yaşamaya devam edeceği aktarıldı. 

Grasse Yüksek Mahkemesi'nde görülen davada, doğumun gerçekleştiği Cannes Uluslararası Kliniği ile sigorta şirketinin çocuk başı 400 bin Euro tazminat ödemesi karara bağlandı.

Mahkeme, ebeveynlerin her birine de 300 bin Euro ödenmesine hükmetti. Ayrıca, çocukların kardeşlerinin her birine de yine 60 bin Euro tazminat ödenecek 

Aralık ayında görülen davada aileler 12 milyon Euro tazminat talebinde bulunmuştu. 

DİZİ GERÇEK OLDU

Star TV'de yayınlanan Paramparça dizisinde de hastanede karışan bebeklerden biri zengin, diğeri ise fakir bir aile tarafından büyütülüyor.