İlişkili Haberler

Rap'in efsane ismi Dr. Dre albümleriyle yakaladığı başarının ardından stüdyonun diğer tarafında yer almayı tercih etmiş ve uzun yıllar 50 Cent, Eminem, Snoop Dogg ve The Game gibi isimlerin albümlerinin prodüktörlüğünü yaparak başarılarını sürdürmüştü.

Rap'in ABD'deki gelişimini tamamlayarak dünya çapında ses getiren bir müzik türü olması sürecinde önemli bir yeri olduğu inkar edilmeyen Dr. Dre, 16 yıllık sessizliğini bozuyor.

Apple Music’in bünyesinde bulunan online radyo programında yaptığı programda hayranlarını sevindiren haberi veren Dr. Dre, yeni albümünün çıkış tarihini açıkladı.

Albüm  7 Ağustos'ta yayınlanacak.
Albüm  7 Ağustos'ta yayınlanacak.

DR. DRE'NİN YENİ ALBÜMÜ NE ZAMAN PİYASAYA SÜRÜLECEK?

1992 yılında piyasaya sürülen 'The Chronic' ve 1999 çıkışlı '2001' isimli iki tane solo albümü yapan 'doktor'un 'Compton: A Soundtrack by Dr. Dre' isimli yeni albümü 7 Ağustos’ta iTunes ve Apple Music üzerinden piyasaya sürülecek.

DR: DRE KİMDİR?

1983 yılından beri Hip hop, Gangsta rap, G-funk tarzlarında müzik yapan DR. Dre, Aftermath Entertainment'ın kurucuları arasında yer alıyor. Müzikteki başarısını ticarette de sürdüren 50 yaşındaki yıldız, milyarder olan ilk Rap'çi olarak da dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıllarda Apple, Dr. Dre'nin hissedarı olduğu Beats Electronics'i bünyesine katmak için 3 milyar dolar ödemiş, bu anlaşma efsane sanatçıya hatırı sayılır bir servet kazandırmıştı.