eN güzel buluşmalar

"BABA OLUNCA DUALARINIZ DEĞİŞİYOR"

20'li yaşlardan itibaren baba olma hayali kurduğunu söyleyen Türkmen; Nil ve Ada adını verdiği kızlarının hayatını nasıl değiştirdiğini şöyle anlattı:"Baba olunca dualarınız değişiyor. Daha insan olmaya başlıyorsunuz. Her şeyin değerini daha iyi anlıyorsunuz. Çocuklarla birlikte doğaya da hayata da başka gözle bakıyorsunuz. Müzisyenliğimi de etkiledi çocuklarım. Elbette daha yaratıcı oluyorsunuz" dedi.

"MÜZİKTE İLK KAHRAMANIM BARIŞ MANÇO'YDU"

Gökhan Türkmen, müzik aşkını ve yolculuğunu da Seda Öğretir'e anlattı. "Barış Manço ilk kahramanımdı. Hala da kahramanım. O sadece müziğiyle değil yaşantısıyla, kültürüyle çok güzel şeyler başardı bu ülkede. Onun gibi olmak isterim. Gitarla çalmayı ilk öğrendiğim şarkı da zaten 'Dağlar Dağlar' olmuştu. 14 yaşında gitar çalmaya başladım. Çocukluk arkadaşım Engin gitar çalmaya başlayınca ben de özendim, annem bana bir gitar aldı ve başladım. O günden beri de gitarı elimden bırakmadım.  Kendi şarkılarımı yazmaya başlayınca müzik aşkım daha da büyüdü. Konservatuvara girip müzik öğretmeni olmayı düşlemeye başladım. Ama heyecan sorunum nedeniyle birçok kez konservatuvar sınavını kazanamadım. Sonrasında bir kafede gitar çalıp şarkı söylemeye başladım. İstanbul Üniversitesi'nin orada bir kafede uzun süre kuzenimle birlikte çaldık, söyledik" dedi.

"BÜYÜK İNSAN’ ŞARKIMI İNTERNETE YÜKLEYİNCE HAYATIM DEĞİŞTİ”

Gökhan Türkmen, "Büyük İnsan" şarkısının hayatında dönüm noktası olduğunu vurgulayarak "O şarkıyı internete koyunca hayatım değişti. Şarkı Youtube'da 5 milyondan fazla dinlendi, izlendi. İlk örneklerdendi. O sayede ünlenmeye başladım. O şarkıyı dinleyip sahneme gelmeye başlayanlar oldu. Sonrasında ilk prodüktörüm Aykut Gürel'le tanıştım. O dönem ünlü olmak istemiyordum. Ben ‘Şarkılarımı başkası söyler, ben müzik öğretmeni olurum’ diye düşünüyordum. Çevremdeki arkadaşlarım 'Sen de yaparsın, neden sen söylemiyorsun şarkılarını' deyince motive oldum. Aykut Gürel'e hayal ettiklerimi anlattım. Sadece şarkılarımı en doğru biçimde müzikseverlere sunmak istiyordum. Müziğimle anılmak istiyordum. Hiçbir zaman çok ünlü olayım, büyük bir star olayım diye düşünmedim. Aykut Gürel'le kafalarımız uyuşunca ilk albümüm onun müzik şirketinden yayınlandı. İlk çıktığında albüm istediğimiz etkiyi yaratmadı. Yavaş yavaş sevildi. Hayranlarım çoğaldı. Yıllar içinde Bitmesin, Çatı Katı, Ara gibi şarkılarımla kariyerim ilerledi" dedi.

"AYŞEGÜL ALDİNÇ'LE DURUM LEYLA'YI SÖYLEMEK BÜYÜLEYİCİYDİ"

Ayşegül Aldinç'in seslendirdiği Gökhan Türkmen imzalı "Durum Leyla" çok sevildi.

Şarkının bir bölümünde Aldinç'e Gökhan Türkmen de sesiyle eşlik etti. Türkmen, "O şarkı Ayşegül hanıma çok yakıştı. Onu hissederek ona verdim. Çok da güzel söyledi şarkıyı. Çok büyük ilgi gördü” dedi.

"HARUN KOLÇAK'LA ŞARKI SÖYLEMEK HİÇ UNUTAMAYACAĞIM BİR ANI"

Türkmen, Harun Kolçak'la buluşmasını hayatında özel bir yere koyduğundan bahsederek "Benim için çok önemliydi o şarkı. Harun abi de çok değerliydi. Onunla şarkı söylemek, sohbet etmek çok kıymetli bir hatıra olarak kalacak hep.  Çok erken gittiğini düşünüyorum. Yanımda Kal şarkısında benim yorumumu çok beğendiğini söylemişti” dedi.