Hakan Aysev yedi yıldır arkadaş olduğu ve bir süredir arkadaşlığının aşka dönüştüğü Banu Karaca ile dün gece düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi.

Sessiz sedasız evlenen çiftin nikah şehidi ise ünlü şarkıcı Kubat oldu. Deniz kenarında düzenlenen nikah töreninde nikah memurunun, “Banu Karaca’yı eş olarak kabul ediyor musunuz?” sorusuna, Hakan Aysev tenor bir ses tonuyla ‘Evet’ yanıtını verdi. Öte yandan Aysev’in mide ameliyatı sonucu kilo vermesi dikkatlerden kaçmadı.

BEŞİNCİ KEZ EVET DEDİ

Banu Karaca ile Çeşme’de evlenen Hakan Aysev, böylelikle beşinci kez nikah masasına oturmuş oldu. Çiftin düğün törenine yakın dostları ve aileleri katıldı.

Daha önce 4 kez evlenip ayrılan Hakan Aysev, ilk evliliğini 1988 yılında yaptı. 2000 yılında ikinci kez nikah masasına oturan Aysev, yine mutluluğu bulamadı. 3. eşi Pelin Doğan ile 9 Mart 2008’de evlenen Hakan Aysev, 6 Haziran 2008’de boşandı. Hakan Aysev 4. evliliğini mimar Esen Öncan ile yaptı. Esen Can adında bir de kızları olan ikili 23 Ocak 2013’te resmi olarak yollarını ayırdı.

HAKAN AYSEV KİMDİR?

1968'de Ankara'da doğdu. Eğitimine 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvar'ında başladı. 1987'de 6. Belvedere Şan Yarışması'nda En İyi Genç Şarkıcı ödülü alarak final konserine katıldı. 1988'de mezun olduktan sonra Viyana'ya gitti ve Mozart'ın Cosi fan Tutte Operası'ndaki Ferrando rolü ile Avusturya, Hollanda ve Almanya'da turneye çıktı. 1989 yılı Temmuz ayında Salzburg Festivali kapsamında, Haydn'ın "Acis ve Galatea", Offenbach'ın "Les Bavardes" operalarında başrolleri seslendirdi. Eylül ayında Viyana Devlet Opera'sına giren sanatçı, aynı yıl Aralık ayında R. Strauss'un "Rosenkavalier" operasındaki "Tenor" rolü ile debut yaptı. 

SAHNE ALDIĞI YILLAR

1990 yılında Viyana Devlet Operası'nın kadrolu sanatçısı oldu ve birçok operada rol aldı. Bu arada Luciano Pavarotti'nin öğrencisi oldu. 1991 yılında Koblenz Devlet Operası'na angaje oldu ve birçok eserde rol aldı. 1992'de Katia Ricciarelli ile opera-gala konseri verdi. 

ROCK-OPERA KONSERİ

1995-97 yıllarında kadrolu olarak Darmstadt Devlet Operası'nda da major rollerini üstlendi. 1997'nin Mart ayında Norveç'te Rigoletto, Ağustos'ta Fransa'da Carmen operalarında sahneye çıktı. Sanatçı bugüne kadar Düsseldorf, Basel, Texas (Austin), Bern, Mannheim, Aachen, Heilderberg operalarında misafir sanatçı olarak görev aldı. 
1998 başında Frankfurt'ta ikinci CD'sini kaydetti. 1998'de Fransa'nın Nansy kentinde Wozzec Operası'nda görev aldı; Basel'de Othello Operası'nda "Othello" rolünü oynadı; Bulutsuzluk Özlemi ile Rock Opera konseri gerçekleştirdi. 

1999'da pop şarkıcısı Nilüfer ile sahneye çıkan Aysev, ayrıca Tiflis Senfoni Orkestrası eşliğinde Ağrı Dağı Efsanesi'nde "Memo" rolünü üstlendi. 5. ve 6. Bilkent Anadolu Müzik Festivali'ne solist olarak katılan Aysev, 2000-2002 yıllarında İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. 

2005 Eylül ayında Buenos Aires Teatro Colon'da "König Kandaules" operasında başrol oynadı. Hakan AYSEV halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir. 

ALBÜMLERİ

2003 - Aria ve Napolitenler 
2006 - İnci Avcıları
2009 - Böyle Aşk Olmaz