SOSYAL MEDYADAN AÇIKLADI

Yenikapı’da düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ öncesi “Darbelere karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım” açıklaması yapan Sıla Gençoğlu eleştirilerin hedefi oldu. 36 yaşındaki bestesi ve şarkıcının başta İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki konseri olmak üzere birçok programı iptal edildi.

Bunun üzerine sosyal medya hesabından "Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim" diyerek bir paylaşımda bulundu. Ancak bu açıklama da eleştirilerin önüne geçmedi.


Sanatçı Hülya Avşar bugün sosyal medyadan Sıla hakkında bir açıklama yaptı.
Avşar, Instagram hesabından "Söylediği sözler yanlış da olsa demokrasi için mücadele verdiğimiz bugünlerde Sıla'ya yapılanları fazla buluyor,gereksiz uzadığını düşünüyorum" yazılı bir paylaşımda bulundu.

SILA GENÇOĞLU KİMDİR

Sıla, 1980 yılında Denizli’nin Acıpayam ilçesinde dünyaya geldi. İlk okulu Denizli’de okuyan sanatçı, ortaokul ve lise öğrenimi için İzmir’deki anneannesinin yanına yerleşti. İstanbul Üniversitesi Fransızca bölümündeki 1 yıldan sonra Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümüne geçti. Afyon Caz Festivali’nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil’den oluşan caz orkestrasında solist olarak görev aldı. Genç müzisyen ünlü olmadan önce Kenan Doğulu’nun vokalistliğini 7 yıl yaptı. Sıla’nın besteleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi isimler yorumladı. Sanatçı, Sezen Aksu ile bir dizi şarkısı için yaptığı düetten sonra sesini geniş kitlelere duyurdu. Sanat hayatı boyunca toplamda 6 albüm yapan müzisyen, farklı dallarda 50 ödül aldı.