Murat Başoğlu’nun kullandığı araç geçen yıl Arnavutköy’de trafik polisleri tarafından durduruldu. Alkolmetreyi üflemeyi reddeden Başoğlu, Arnavutköy polis karakoluna götürüldü. Burada 1.93 promil alkollü çıkan Başoğlu, savunmasında “Alkol değil, puro içtim. Bu yüzden alkollü çıktım” demişti.

Murat Başoğlu
Murat Başoğlu

Ehliyetine el konulan Başoğlu hakkında “alkollü araç kullanmak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

ÜÇ AY HAPİS

İstanbul 75. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Murat Başoğlu avukatı ile birlikte katıldı. Savunmasında alkol aldığını kabul ederek, “Alkol aldım evet. Ancak oranı düşüktü. Bu yüzden suçlamaları kabul etmiyorum. Pişmanım” diye konuştu. Başoğlu’nu üç ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

MURAT BAŞOĞLU KİMDİR?

Murat Başoğlu, 1968 yılında İzmir’de doğdu.

17 yaşından podyumlara çıktı. 10 yıl sonra ise ekranlara transfer olan ve 5 sene televizyonda çeşitli projelerle yer aldı.

Televizyonda ilk iş olarak 1996 yılında Şebnem Dönmez ile “Sabah Şekerleri” programını sundu. Daha sonra bir süreliğine televizyonculuğu bırakıp reklam ajansı kurdu. Daha sonra tasarım ofisi de kurarak işlerini genişletti.

Sürekli olarak spor yapan, 1.83 boyundaki Başoğlu fit vücuduyla birçok dergiye kapak oldu.

2003 yılında ise Hande Bermek ile dünyaevine giren Başoğlu'nun bu evlilikten Can adında bir oğlu dünyaya geldi.


SUNDUĞU YARIŞMA PROGRAMLARI

“Sabah Şekerleri”
“Görevimiz Tehlike”
“Bir milyon Canlı Para”
“Bir Fikrin mi Var?”
“Benzemez Kimse Sana"


DİĞER PROJELER

Çilek Kokusu (Dizi)
Patron Mutlu Son İstiyor (Film)
Arkadaşım Hoşgeldin 
Analı Oğullu (Dizi)
Makber (Dizi)
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Dizi)
Tatlı İntikam (Dizi)
Zeybek Ateşi (Dizi)
90-60-90 (Dizi)
Nilgün (Dizi)
Nilgün (Film)
Bizim Mahalle (Dizi)