18 senedir dünyayı dolaşarak, bu organizasyonu yapan Red Bull Music Academy, bu yıl Kanada’nın Montreal şehrinde gerçekleşecek. Akademi bu sene 70 müzisyeni ağırlarken, Türkiye adına müzik piyasasında 'İskeletor' ismiyle tanınan genç ve yetenekli prodüktör Kerem Sevinçli yarışacak.

SALDIRI NEDENİYLE İPTAL OLDU

Gitar, bas gitar, davul, klavye ve synthesizer gibi farklı entrümanlarla üretimlerini sürdüren Sevinçli, geçen yıl Paris’teki akademi için seçilmiş ancak yaşanan terör olayları sebebiyle Akademi’nin ertelenmesi üzerine Türkiye'ye dönmüştü.

HAYATIMIN KAHRAMNI İLE TANIŞTIM

Genç müzisyen Paris’te yaşadıklarını şöyle anlattı: “Paris’e gittim ve o sırada çok talihsiz bir terör saldırısı oldu. Bu yüzden Red Bull orada geniş güvenlik önemleri almak zorunda kaldı ve konserler iptal edildi. Fakat orada dünyanın birçok farklı yerinden gelmiş, benimle eşit şartlarda olan sanatçılarla buluşup çok önemli eğitmenler eşliğinde müthiş bir süreç yaşadık. Çok güzel stüdyolarda, gece gündüz müzik konuşup aslında nereden gelirsek gelelim aynı seviyede olduğumuzu gördük. Akademide kişisel kahramanım olan Tony Allen ile de tanışma fırsatı buldum”