Tanem Sivar-Edhem Dirvana çifti ile Bozburun’daki komşuları arasındaki yaşanan olaylar önce sosyal medyada sonra da hem yazılı hem de görsel medyada büyük ses getirdi.

Ünlü çiftin Cango ve Pamuk isimli iki köpeği zehirlenerek öldürülmüştü. Çiftin iddiasına göre sorumlu komşuydu.

Tanem Sivar en son, köpeklerini öldürdüğünü iddia ettiği komşularının kendilerine de tüfekle saldırdığını söyledi.

İşte NTV'nin ulaştığı o görüntüler...

TANEM SİVAR'DAN AÇIKLAMA

Tanem Sivar yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

"Çok üzgünüm ama başta basın olmak üzere sosyal medya da bize o kadar destek oldu ki, bize müthiş bir güç verdi, çok da duygulandırdı. Başlarda bizim için acıydı ama şimdi korkuya döndü. Bu adam ciddi anlamda korkunç bir adam ve saldırgan, çok daha kötü şeyleri yapabilecek bir zihniyet. Aldığımız destek sonucunda daha da çıldırdı ve çılgına döndü. Eşime tüfek ile ateş etti. Buna rağmen kendisi adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Çok endişeliyim. Biz eşimle bu konu ile ilgili elimizden geleni yapacağız"

TANEM SİVAR KİMDİR?

Tanem Sivar, 1980 yılında New York‘da doğdu. Birsin adında bir kız kardeşi vardır. Yedi yaşında iken annesinde kalan Tanem annesi (boşanınca) ve kız kardeşi ile beraber New York‘dan İstanbul‘a 1987 yılında taşınmışlardır. Özel Marmara Koleji'nden mezun oldu. Daha sonra Amerika Birleşik Devletlerine giderek California’da San Diego State Üniversitesi İletişim fakültesi Televizyon, sinema bölümünden mezun oldu.

Türkiye’ye döndükten sonra bir dönem Fox TV‘de çalıştı. 2005 yılından sonra 5 yıl boyunca Acun Ilıcalı‘yla birlikte çalıştı. 2005 2006 yılları arasında Acun Firarda programı sırasında Acun Ilıcalı ile dünyanın dört bir yanını adım adım gezdi. Uzun yıllar Survivor, Fear Factor, Var Mısın Yok Musun?, Yetenek Sizsiniz gibi programlarla Acun Medya bünyesinde yapımcılık ve sunuculuk yaptı.

Yiğit Özşener ile “Sen Hak Ediyorsun”, Lig TV’de Melih Gümüşbıçak ile “21” ve “Nedir Ne Değildir?” adlı spor programını sundu.

2010 yılında 4 ay şovmen Beyazıt Öztürk ile nişanlı kaldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde medya ve iletişim üzerine ders verdi.

2013 Ekim ayı itibariyle CNN Türk‘te “Cumartesi sabahları iki kahve arası” adlı programı sunmaktadır.