ABD'de 'Minik Kuş'a seçim rolü

ABD'de başkanlık yarışı, Susam Sokağı'nın sevilen karakteri 'Minik Kuş' üzerinden yürüyor. Obama, Cumhuriyetçilerin adayı Romney'e, 'Minik Kuş'lu reklamla mesaj gönderdi.

NTV Haber 10.10.2012 - 10:01

ABD'de 'Minik Kuş'a seçim rolü

ABD Başkanı Barack Obama'nın seçim kampanyası için hazırlanan reklamda, dünyaca ünlü çocuk programı Susam Sokağı'ndan 'Minik Kuş' yer alıyor.

Reklamın ilham kaynağı, Cumhuriyetçilerin başkan adayı Mitt Romney'nin "Minik Kuş'u severim, yine de ABD televizyon kanalı PBS'e devlet yardımını kesmeliyiz" şeklindeki sözleri oldu.

Reklamda, ABD ekonomisinin içerisinde bulunduğu zor durumun sorumlusu olarak 'Minik Kuş' gösteriliyor ve "Endişelenmeniz gereken Wall Street'teki durum değil, Susam Sokağı'ndaki durum. Romney, bunu biliyor" deniliyor.

Konu, meydanlara da taşındı. Obama, "Şimdi de 'Minik Kuş'un peşinde. Elmo sınırdan kaçmaya çalışıyor, Oscar çöp kutusuna saklandı. Romney, Wall Street'e dokunmaya niyetli değil, ancak Susam Sokağı'na darbe indirmek istiyor. Bunun adı liderlik değil, tüccarlıktır" dedi. 

Romney'nin Obama'ya cevabı ise gecikmedi.

Romney, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Ama, Obama son bir haftasını 'Minik Kuş'tan bahsederek geçirdi. Bence artık ABD halkını kurtarmaktan bahsedecek bir başkana ihtiyacımız var" dedi.

ABD'de oldukça ses getiren reklama, Susam Sokağı'nın yaratıcıları da tepkili.

Seçimlerde hiçbir adayı desteklemediklerini açıklayan yapımcılar, reklamın yayından kaldırılmasını istedi.

Amerika Birleşlik Devletleri'nde başkanlık seçimleri 6 Kasım'da yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...