Bolsonaro'dan corona virüse yakalanan bakana maskesiz ziyaret

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun hastanede Covid-19 tedavisi gören Sağlık Bakanı Pazuello’yu ziyaretinde iki isim maskesiz olarak canlı yayın yaptı.

İHA 23.10.2020 - 02:54 | Son Güncelleme : 23.10.2020 - 03:23

Bolsonaro'dan corona virüse yakalanan bakana maskesiz ziyaret

Brezilya’da corona virüs salgınında vaka ve can kayıpları artmaya devam ederken, Devlet Başkanı Bolsonaro salgını ciddiye almamayı sürdürüyor.

Bolsonaro, Covid-19'a yakalanan Sağlık Bakanı Eduardo Pazuello’yu maskesiz şekilde hastanede ziyaret etti.

Ziyaret Pazuello’nun Çin’den 46 milyon doz Covid-19 aşısı olan “CoronaVac” satın alma niyetini açıklaması ve Bolsonaro’nun buna izin vermemesinin ardından geldi.

Bolsonaro ve Pazuello hastaneden maskesiz şekilde canlı yayın yaptı.

Yayın sırasında Pazuello, Bolsonaro’nun Çin aşısı konusundaki kararını kararını reddetmesi üzerine, "Bu kadar basit. Biri emreder, diğeri itaat eder" ifadelerini kullandı.

Bolsonaro daha sonra elini Bakan Pazuello’nun omzuna koyarak, corona virüsü bir kez daha ciddiye almadığını gösterdi.

Pazuello’ya geçtiğimiz salı günü ateş ve baş ağrısı şikayetlerinin ardından Covid-19 tanısı konulmuştu. Bolsonaro ve eşinin yanı sıra şu ana kadar 23 sandalyeli kabinenin yarısı Covid-19’a yakalandı.

Toplam vaka sayısının 5 milyon 303 bin 520’ye, can kaybının ise 155 bin 500’e ulaştığı Brezilya, dünya genelinde salgından en fazla etkilenen üçüncü ülke konumunda bulunuyor.

VİRÜS TEDAVİSİ GÖREN BOLSONARO MASKESİZ GÖRÜNTÜLENDİ

Sayfa Yükleniyor...